Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Obiekt Polonii Bytom gotowy. Można się przeprowadzać

Autor: w dniu 2023-08-23

Nowy obiekt Polonii Bytom cieszy przedstawicieli klubu, młodych piłkarzy i władze miasta. Ciężko się dziwić, bo zaszła prawdziwa rewolucja. 

Poloniści rozpoczynają przeprowadzkę do nowego domu. Obiekt sportowy przy ulicy Piłkarskiej 8 w Bytomiu ma za sobą wszystkie odbiory, otrzymał pozwolenie na użytkowanie i spełnia wszelkie wymogi licencyjne Polskiego Związku Piłki Nożnej. To oznacza, że zarówno piłkarze Polonii Bytom jak i podopieczni Akademii Piłkarskiej mogą z niego korzystać w pełni

-Ta inwestycja rozwiązała problem nierozwiązywalny od dziesięcioleci. Zaplecza socjalnego w tym klubie, prawdziwego, tak naprawdę nie było nigdy. Jeśli mówimy o baraku, który został wyburzony kilka miesięcy temu, to było naprawdę prawdziwe zaplecze tego klubu przez dziesięciolecia. Dziś ta sytuacja się zmienia. Widownia z jednej strony, za chwilę drugi etap, więc druga trybuna. Obiekt jest wybudowany dla dzieci, dla akademii, to jest nasza przyszłość i na to stawiamy, ale staraliśmy się go tak zaprojektować, by pierwsza drużyna mogła tu funkcjonować i grać – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

W ramach pierwszego etapu inwestycji powstał budynek klubowy i boisko z murawą syntetyczną. Wybudowano także jedną trybunę. Wkrótce zostanie rozpisany drugi przetarg na dokończenie inwestycji. Zgodnie z założeniami prace obejmą budowę drugiej trybuny, rozbudowę dróg wokół obiektu i wykończenie górnych kondygnacji nowej siedziby.

Przedstawiciele klubu nie ukrywają swojego zadowolenia z przebiegu inwestycji.

-Murawa z trawy syntetycznej, bo tak to się fachowo nazywa, to w pełni świadomy wybór. Wybudowaliśmy obiekt dla akademii piłkarskiej, dla dzieciaków. Rachunek dla nas jest prosty i broni się od razu. Na boiskach z trawy naturalnej można trenować kilka godzin w tygodniu plus mecz ligowy. Na trawie syntetycznej możemy trenować tych prawie 500 adeptów piłki nożnej od 6.00 do 22.00. Oddajemy teraz do użytkowania pierwszy etap, czyli budynek akademii, bo to dla nas najważniejsze, też z funkcją widowiskową, bo nasi seniorzy będą grać przed tysięczną publicznością – mówi zadowolony Sławomir Kamiński, prezes spółki Bytomski Sport Polonia Bytom.

Nowa infrastruktura cieszy władze miasta i przedstawicieli spółki Bytomski Sport Polonia Bytom, ale swojego zadowolenia nie ukrywają też podopieczni Akademii Piłkarskiej:

-Jest idealnie wręcz. To zaplecze teraz to będzie coś pięknego. Kiedyś to był barak, kontener można powiedzieć. Szatnia taka, jaka była. Teraz nowocześnie, ładnie – mówią Jaś i Sebastian z Akademii Piłkarskiej Polonii Bytom, z którymi rozmawiała Gabriela Kokott-Drzyzga.

Drużyna i kibice znowu u siebie

Obiekt spełnił wszelkie wymogi licencyjne Polskiego Związku Piłki Nożnej, co oznacza, że drużynę seniorów oraz kibiców czeka powrót do domu. Niebiesko-czerwony zespół bytomskiej Polonii po pięciu latach tułaczki po okolicznych obiektach sportowych będzie mógł już wkrótce gościć drużyny przyjezdne we własnych progach. Przypieczętowaniem tego faktu będzie rozegranie pierwszego meczu domowego z Pogonią Siedlce w ramach rozgrywek 2. Ligi.

– Narzuciliśmy sobie bardzo wyśrubowane terminy, chcemy jak najszybciej rozpocząć ligowe zmagania w swoim obiekcie i dla naszych kibiców. Pozwolenie na użytkowanie otrzymaliśmy w zeszłym tygodniu, wczoraj odbyła się weryfikacja obiektu przez Polski Związek Piłki Nożnej, mamy pozytywne opinie Policji i Straży pożarnej. Lada moment powinniśmy otrzymać zgodę na organizację imprezy masowej. Teraz dniem i nocą uczymy się obsługi nowego obiektu, żeby rozegrać tu pierwszy mecz seniorów – mówi Sławomir Kamiński, prezes spółki Bytomski Sport Polonia Bytom.

Pierwszy ligowy mecz już 2 września

Planowany powrót rozgrywek piłkarskich, choć już nie na ul. Olimpijską 2, a sąsiadującą ulicę Piłkarską 8, wiąże się także ze startem sprzedaży biletów na pierwszy mecz domowy po 5 latach.

Bytomski klub uruchamia nowy system sprzedaży biletów dla swoich sympatyków. Już lada moment w mediach społecznościowych Polonii Bytom, znajdą się informacje na ten temat.