Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rowerzysta sprawcą kolizji w Bytomiu

Autor: w dniu 2023-03-21

Rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem. Wprawdzie nikomu nie stała się krzywda, ale kierowca jednośladu został przebadany alkomatem. 

Policjanci z Bytomia interweniowali w piątek na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Składowej, gdzie rower zderzył się z samochodem.

Rowerzysta sprawcą kolizji. W jakim był stanie?

W piątek kilka minut po godzinie 14:00 bytomscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Pułaskiego i Składowej. Z ustaleń przybyłych na miejsce mundurowych z drogówki wynikało, że rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy osobowego opla i doprowadził do zderzenia. Na szczęście na skutek wypadku żaden z kierujących nie doznał obrażeń wymagających hospitalizacji. Wynik badania stanu trzeźwości kierującego jednośladem wykazał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji 26-latka ukarano mandatami w łącznej kwocie 4000 złotych.

Policja apeluje do wszystkich o rozsądek i przypomina, że prowadząc jakikolwiek pojazd po wypiciu alkoholu, stwarzamy ogromne niebezpieczeństwo dla siebie i innych.