Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rozbudowują schronisko dla zwierząt. „Koty będą miały wreszcie godne warunki życia”

Autor: w dniu 2024-05-20

Ruszyła rozbudowa Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. W obiekcie przy Milowickiej powstaje pawilon dla kotów. To projekt wybrany przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Ponad 100 kotów mieszka obecnie w Miejskim Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Warunki nie są łatwe, więc mieszkańcy zaproponowali budowę dla nich nowego pawilonu. Udało się zdobyć na to środki w ramach Budżetu Obywatelskiego. Budowa właśnie ruszyła.

– Myślę, że wszystkie te koty, które są w tej chwili takie biedne w tych klatkach prowizorycznych, trafią do tego pawilonu. Tam będą miały swoje pokoje, w których będą rodzinnie mieszkać. Czyli grupowo będziemy łączyć wszystkie te koty, które się do tego nadają, uda nam się pewnie opróżnić izolatkę, którą mamy dla kotów, również z tych kotów, które będą mogły tam przebywać. Cieszymy się przede wszystkim z tego, że nam się tu na korytarzu rozluźni i że koty będą miały wreszcie godne warunki życia – mówi Aleksandra Molnar, kierowniczka schroniska.

Budowa pawilonu dla kotów ma się zakończyć jeszcze w tym roku – będą dla nich rodzinne pokoje z fotelami, drabinkami, drążkami i półkami. Nie będzie już klatek.