Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rozpoczął się Europejski Kongres Gospodarczy

Autor: w dniu 2023-04-24

Od dzisiaj, aż do środy, Katowice będą europejską stolicą gospodarki. Rozpoczęła się właśnie piętnasta edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress – EEC), który rozpoczął się dziś w Katowicach to największa impreza biznesowa w Europie Centralnej.

Europejski Kongres Gospodarczy

Trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem najważniejszych osobistości świata polityki, biznesu, nauki oraz ekonomii. W 100 sesjach tematycznych, debatach i imprezach towarzyszących EEC udział bierze ponad 9000 gości z Polski i z zagranicy. Europejski Kongres Gospodarczy został uznany za forum jednej z najbardziej reprezentatywnych dyskusji o przyszłości Europy.

-Kongres to rozmowy, tysiące spotkań. Często podkreślam, że to, że w jednym miejscu spotyka się kilkanaście tysięcy osób, one ze sobą rozmawiają, to z tego wychodzi bardzo dużo konkretnych rozwiązań, konkretnych projektów, rzeczy pożytecznych dla rozwoju, regionu, kraju, gospodarki – mówi Wojciech Kuśpik, organizator Kongresu.

O tym, że kongres ma duże znaczenie nie mają wątpliwości władze Katowic.

– Dla Katowic to niezwykle prestiżowe wydarzenie. Myślę, że wystąpienia otwierające udowodniły, w jak odpowiedzialny sposób myślimy o tym wydarzeniu. Myślę, że wymiar globalny będzie widoczny w trakcie dyskusji – dodaje zastępca prezydenta tego miasta Bogumił Sobula:

Jednym z głównych tematów kongresu będą sprawy związane z wojną w Ukrainie. Do Katowic przyjechał między innymi były prezydent naszego wschodniego sąsiada Petro Poroszenko.