Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rozpoczęła się budowa ogrodu botaniczno-sensorycznego

Autor: w dniu 2023-05-01

Zespół Szkól Specjalnych w Piekarach Śląskich rozpoczyna prace budowlane nad budową ogrodu botaniczno-sensorycznego. 

Jak poinformowała szkoła na swoim profilu na Facebooku, w dniu 24 kwietnia ruszyły prace nad budową ogródka sensorycznego dla dzieci. Ogródek ten ma pomóc w pracy terapeutycznej oraz edukacyjno-relaksacyjnej dla uczniów.

Ogród botaniczno-sensoryczny dla dobra dzieci

Ogrody takie cechują się tym, że wpływają bardziej niż ogrody tradycyjne na nasze zmysły między innymi wzroku czy węchu, ale co nie jest aż tak oczywiste w przypadku tradycyjnych ogrodów, mają również wywierać wpływ na zmysł słuchu, czy dotyku. Według założeń architekta krajobrazu odpowiedzialnego za projekt ogrodu będzie on podzielony na następujące strefy: ogród smaku, ogród kolorów, ogród kształtów oraz ogród dźwięku.

Fot. materiały firmy FLOS

Każda z części ma pomagać w edukacji uczniów. Dzięki temu nauczyciele będą mogli wprowadzić nowe metody i narzędzia pracy z osobami niepełnosprawnymi, co pozwoli im na efektywniejszą i skuteczniejszą pracę. Uczniowie będą mogli również pomagać i uczyć się pielęgnacji oraz uprawy roślin. Projekt ten został zrealizowany dzięki licznym sponsorom tego przedsięwzięcia oraz pomocy Miasta Piekary Śląskie, które zezwoliło i przychyliło się do realizacji owego projektu. Dyrekcja szkoły poinformowała, że będzie informować na bieżąco o dalszych postępach w budowie. Dodatkowo opisywane miejsce nie zostało jeszcze nazwane.

"Wszystkich naszych uczniów oraz nauczycieli zachęcamy do składania propozycji nazwy naszego ogrodu. Wasze propozycje zgłaszajcie do pedagoga szkolnego – p. Anety Jędrak. Pomysłodawca najciekawszej nazwy zostanie nagrodzony!" – czytamy w apelu zamieszczonych w mediach społecznościowych szkoły