Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rozpoczęły się Parkobajtle. Pierwsze spotkanie przyciągnęło wielu chętnych

Autor: w dniu 2023-07-10

Bytomskie Centrum Kultury jak co roku nie zapomniało o najmłodszych mieszkańcach miasta. W niedzielę ruszyła coroczna akcja pod nazwą Parkobajtle.

Ci, którzy szukają rozrywki dla swoich dzieci, mogą skorzystać z oferty przygotowanej przez Bytomskie Centrum Kultury w ramach akcji "Parkobajtle". W jej ramach w każdą niedzielę w okolicach Stawu Północnego w Parku Kachla przygotowywane są spektakle teatralne lub koncerty.

Parkobajtle – dzieci oglądały przedstawienie

Niedziela była dniem, kiedy najmłodsi widzowie mogli poznać Przygody Pana Maluśkiewicza z grupą O Teatr!. Przedstawienie oparte na wierszach Juliana Tuwima ("Pan Maluśkiewicz", "Murzynek Bambo", "Pan Hilary", "Lokomotywa", "Motyle") oraz Jana Brzechwy ("Zoo"). Wraz z Panem Maluśkiewiczem dzieci poznały mieszkańców Afryki oraz motylim samolotem dotarli nad morze, gdzie wspólnie z kapitanem nauczyli się piosenki prawdziwego wilka morskiego.

Fot. Hubert Klimek/UM Bytom

Bytomskie Parkobajtle to spotkania na świeżym powietrzu młodych bytomian ze sztuką. Program podzielony jest na spektakle teatralne oraz koncerty. Przedstawienia przygotowała grupa O!Teatr, która jako jedyna w Polsce łączy elementy komediowo-kabaretowe z lalkowym teatrem dla dzieci oraz Lufcik na Korbkę, czyli kolektyw teatralny, opierający prezentacje na wielorakich technikach scenicznych – żywy plan, kuglarstwo, teatr lalek, teatr tańca, koncert, pantomima, fireshow.

Na wyjątkowe koncerty dla najmłodszych zaprasza Dorota Banaś z zespołem Maluchy w Krainie dźwięku. Stymulująca muzyka na żywo, różnie brzmiące instrumenty, zabawne i zachęcające do zabawę rekwizyty oraz charyzmatyczne prowadzenie – tego wszystkiego można doświadczyć dzięki koncertom gordonowskim "Maluchy w krainie dźwięku", które na przemian ze spektaklami znajdują się w programie Parkobajtli.

Szczegóły dotyczące Parkobajtli: link do wydarzenia.