Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rozpoczyna się SPI nie ŚPI. Koncert inauguracyjny w OK Andaluzja

Autor: w dniu 2024-05-22

Ośrodek Kultury "Andaluzja" w Piekarach Śląskich kolejny raz będzie miejscem, gdzie swoje umiejętności będą prezentować początkujący muzycy. Odbędzie się tam kolejna edycja Przeglądu Twórczości Muzycznych SPI nie ŚPI. Najpierw jednak koncert inauguracyjny.

Wydarzenie, którego organizatorami są Ośrodek Kultury "Andaluzja", Urząd Miasta Piekary Śląskie i Młodzieżowa Rada Miasta Piekary Śląskie zostanie zainaugurowane jutro, 23 maja, koncertem, w którym wystąpią znani już z poprzednich edycji wykonawcy.

SPI nie ŚPI. Koncert inauguracyjny w OK Andaluzja

W trakcie koncertu, który rozpocznie się jutro o 18.00, wystąpią:
  • COAST PATROL – I MIEJSCE – X SPI nie ŚPI' 2022
  • LUDZIE – NAGRODA SPECJALNA RADIA PIEKARY – X SPI nie ŚPI' 2022
  • SABINA SZAFARZ – I MIEJSCE – X SPI nie ŚPI' 2023
  • EMILIA FRANIELCZYK – II MIEJSCE – X SPI nie ŚPI' 2023
  • NADIA STYŚ – II MIEJSCE – X SPI nie ŚPI' 2022
  • NATALIA GRZESIK – NAGRODA PUBLICZNOŚCI – X SPI nie ŚPI' 2023
  • TED WALSH – UCZESTNIK – X SPI nie ŚPI' 2023

Celem Przeglądu jest prezentacja, popularyzacja i promocja zespołów muzycznych i solistów oraz stworzenie im możliwości występu na profesjonalnej scenie. Przypomnijmy, że w zeszłym roku na scenie Ośrodka Kultury "Andaluzja" zaprezentowali się soliści i zespoły. W tej pierwszej kategorii jako zwycięzcę jury wskazało Sabinę Szafarz. Najlepszym zespołem został skład TONatyle.

-Nie możemy powiedzieć, że się tego spodziewaliśmy. Gratulujemy innym zespołom, które również zaprezentowały godny poziom. Jest nam  niezmiernie miło, że na tle takich zespołów udało nam się zająć najwyższe laury. Nagrody rozwiną nam skrzydła w najlepszy, możliwy sposób – mówił Jakub Semler ze zwycięskiej kapeli.

Podczas zeszłorocznej edycji festiwalu wręczono też nagrodę Radia Piekary, którą był występ na Dniach Miasta Piekary Śląskie. Możliwość występu podczas święta miasta mieli Emilia Franielczyk i zespół TONatyle. Na tegoroczny koncert inauguracyjny zapraszają: Nadia Grzesik i zespół Ludzie:

– Zachęcamy do zgłoszeń, bo to szansa nie tylko na występ na profesjonalnej scenie OK Andaluzja, ale również na nagrodę finansową i kolejne występy w tym m.in. Dni Miasta, a także promocję swojego dorobku i poszerzenie kręgu odbiorców – zachęca do zgłaszania swojego udziału w przeglądzie SPI nie ŚPI Łukasz Ściebiorowski – Poseł na Sejm RP.

Nabór zespołów, solistów, instrumentalistów do kolejnej edycji Przeglądu Twórczości Muzycznych SPI nie ŚPI trwa od 13 maja do 30 września 2024 r. Szczegóły TUTAJ.