Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Samozbiory truskawek w Księżym Lesie już jutro! Konieczna rejestracja

Autor: w dniu 2024-05-22

Dobrze wybarwionych owoców jest w bród. Żeby sprawnie i szybko je pozbierać organizowane są samozbiory. Miłośnicy truskawek mogą przyjechać do Księżego Lasu.

Zdążyć przed nawałnicą. Na plantacji truskawek w Księżym Lesie zbiory idą pełną parą! Po pierwsze z powodu niesprzyjających prognoz i alertów pogodowych, a po drugie z powodu wysypu dobrze wybarwionej truskawki gruntowej. Tegoroczny sezon na polskie truskawki zaczął się dużo wcześniej niż w ubiegłym roku. Jest co zbierać zaznacza Manfred Skrzypczyk, plantator z Księżęgo Lasu.

-Patrzymy na radar burzowy. Nieciekawie ta strefa wygląda. Staramy się zebrać ile się da dojrzałej truskawki. Zbiór idzie pełną parą, jutro ruszamy z samozbiorami. W zeszłym roku to było bez rejestracji i przerosło to nasze możliwości organizacyjne. Zapraszamy dziennie na 17.00, po 200 osób. W sobotę na 10.00 – mówi Manfred Skrzypczyk.

Samozbiory mają kilka zalet. Można aktywnie spędzić czas z rodziną na świeżym powietrzu, najeść się do syta i zapłacić nieco mniej za kilogram świeżo zebranych truskawek. W tym roku cena za kilogram wynosi 12 złotych, jednak wszystko może ulec zmianom, w zależności od sytuacji rynkowej. Wprowadzone zostały zapisy. Osoby zainteresowane udziałem w samozbiorach proszone są o zgłaszanie swojej obecności pod numerem 723 878 778 w godzinach od 18:00 do 20:00.