Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rozszczelniony gazociąg w Zabrzu. Zarządzono ewakuację

Autor: w dniu 2023-11-09

Rozszczelniony gazociąg i akcja służb. To sytuacja z Zabrza, o której informowaliśmy na antenie. Co wiadomo o tym zdarzeniu? Nasz reporter zapytał o szczegóły.

Ulica Wolności w Zabrzu zamknięta, wstrzymano także ruch tramwajów. Rozszczelniony gazociąg na skrzyżowaniu tej głównej arterii w mieście z ulicą Pawliczka.

-Ewakuowano mieszkańców – mówi nam komendant straży pożarnej w Zabrzu, Tomasz Bajerczak. -Na skutek prowadzonych tutaj prac ziemnych koparka uszkodziła gazociąg średniego ciśnienia. Doszło do rozszczelnienia gazociągu. Gaz zaczął wydobywać się pod dużym ciśnieniem. Na miejsce zadysponowano straż pożarną, pogotowie gazowe. Błyskawicznie przystąpiliśmy do zabezpieczenia miejsca zdarzenia kurtynami wodnymi. Przybyłe pogotowie gazowe przeprowadziło czynności techniczne. Strażacy ewakuowali łącznie 285 osób z trzech pobliskich budynków, tj. budynek prokuratury, budynek cargo oraz budynek mieszkalny – informuje komendant Bajerczak.

Sytuacja już opanowana. W zdarzeniu, choć wyglądało groźnie, nie odnotowano osób poszkodowanych, ale utrudnienia w ruchu mogą potrwać jeszcze przynajmniej godzinę.

Fot. Adam Złotorowicz