Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ruch Chorzów przenosi się na Stadion Śląski

Autor: w dniu 2023-10-19

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy mecz Ruchu Chorzów na Stadionie Śląskim. Przenosiny klubu są dużym wyzwaniem. O szczegóły zapytał prezesa Seweryna Siemianowskiego Marcin Hirnyk.

Przed Ruchem Chorzów poważne wyzwanie. Trwają przygotowania do organizacji pierwszego meczu na Stadionie Ślaskim. Niebiescy przenoszą się na chorzowski obiekt ze stadionu Piasta Gliwice, gdzie w ostatnich miesiącach rozgrywali swoje spotkania.

– To dla nas wyzwanie, ale też szansa na rozwój. Całe procedury trwały bardzo długo, bo to jest trójstronna umowa, bardzo skomplikowana. To jest bardzo duży obiekt. Mimo tego że dobrze grało się nam na stadionie w Gliwicach, przychodzimy grać do Chorzowa, by łatwiej było naszym mieszkańcom docierać na mecze i podbijać frekwencję, bo jest ku temu potencjał. Jest dobry flow wokół klubu – mówi prezes Ruchu Chorzów, Seweryn Siemianowski:

Pierwszym rywalem Ruchu na Stadionie Śląskim będzie sensacyjny lider ekstraklasy, czyli Śląsk Wrocław.

– Marketingowo będzie to dobrze wyglądało. Na pewno będzie to bardzo mocny mecz. Śląsk zaczynał tę ligę od dwóch meczów nieudanych i w końcu odpalił. Teraz jest liderem. Nam też ten początek ligi nie wyszedł, jakbyśmy sobie tego życzyli, ale myślę, że jest potencjał, by chłopcy okrzępneli w lidze i zdobywali więcej punktów, wszystko przed nami. Będziemy walczyć o każdy punkt – dodaje prezes Siemianowski.

Mecz Ruchu Chorzów ze Śląskiem Wrocław 28 października o godzinie 20:00. Do tej pory sprzedano już ponad 13 tysięcy biletów.