Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ruda Śląska: Premierowe spotkanie ze Szczigą z Karmańskiego

Autor: w dniu 2023-10-25

Znaleźli niszę i interesujący format spektakli, który każdorazowo po brzegi wypełnia widownię. Śląski Teatr Impresaryjny z Rudy Śląskiej już jakiś czas temu postawił na produkcję sztuk po śląsku i o Śląsku. Jak się okazuje, był to strzał w dziesiątkę.

W najbliższą niedzielę, 29 października zaplanowano kolejną premierę.

-Mimo, że jesteśmy Teatrem Impresaryjnym, czyli przede wszystkim zapraszamy na naszą scenę inne produkcje – to również od kilku lat sami produkujemy przede wszystkim w godce śląskiej. To okazało się absolutnym hitem. W niedzielę, 29 października zapraszamy na premierę sztuki dla dzieci w reżyserii i wg scenariusza Zbigniewa Stryja. Spektakl nosi tytuł: "Mało Szcziga z Karmańskiego" – mówi nam Katarzyna Furmaniuk, dyrektor Ślaskiego Teatru Impresaryjnego w Rudzie Śląskiej.

Mało Szcziga z Karmańskiego to spektakl familijny, który po raz pierwszy na deskach rudzkiego teatru wystawiony będzie w najbliższą niedziele o godzinie 17.00. Kolejna okazja na spotkanie ze Szczigą będzie dopiero po Nowym Roku.

Przy tej okazji warto zaznaczyć, że to już czwarta produkcja Śląskiego Teatru Impresaryjnego. W repertuarze instytucja ma już trzy wyjątkowe spektakle: "Gita story", "Szeryf z Fryn city" oraz "Heksy z Hołdy" – wszystkie osadzone są w śląskim klimacie rodem z Rudy Śląskiej. Kolejna produkcja dla dorosłych jest fazie tworzenia.