Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rupniewska: Na pewno ważny jest audyt finansowy

Autor: w dniu 2024-04-22

Agnieszka Rupniewska z Koalicji Obywatelskiej zwyciężczynią wyborów samorządowych w Zabrzu. Spotkała się dziś z przedstawicielami mediów.

W wielu śląskich miastach ostateczne rozstrzygnięcia wyborów samorządowych miały miejsce dopiero w drugiej turze. Tak było między innymi w Zabrzu, gdzie właśnie w drugiej turze, uzyskując 24 766 głosów, zwyciężyła Agnieszka Rupniewska. Dotychczasowa prezydent Małgorzata Mańka-Szulik uzyskała 18 044 głosy. Co zwyciężczyni powiedziała podczas zorganizowanego dziś spotkania z dziennikarzami? Na co zwróciła szczególną uwagę w pierwszej kolejności?

-Na pewno będziemy otwierać urząd, na wszystkie możliwe sposoby, dla mieszkańców naszego miasta, bo to jest dla mnie bardzo istotne, a z tych twardych rzeczy na pewno ważny jest audyt finansowy, żeby zorientować się, jak wygląda sytuacja finansowa zarówno w mieście i spółkach miejskich. To jest coś, co jest dla mnie absolutnie kluczowe i jest jednym z priorytetów na pierwsze dni po przejęciu władzy w mieście  – mówi Agnieszka Rupniewska, prezydent elekt Zabrza.

Kibice Górnika Zabrze najpewniej czekają, co Rupniewska ma zamiar robić w zakresie ich ukochanego klubu. Takiego spotkania nie mogło zabraknąć podczas dzisiejszego wydarzenia.

-Zgodnie z tym, co wydarzyło się podczas ostatniej sesji rady miasta, która została przerwana, jutro będzie kontynuowana, więc ja, jeszcze w roli radnej Rady Miasta, będę brała udział w jutrzejszej sesji. Mam nadzieję, że żadne nagłe i zbędne decyzje nie zostaną podjęte, natomiast prywatyzacja Górnika jest potrzebna, ale ważne jest to, żeby nie była robiona zbyt szybko, ze zbytnim pośpiechem, bo to na pewno nie będzie sprzyjało naszemu klubowi. Najważniejsze jest to, żeby te decyzje były podjęte z głową, bo tak ważna marka i tak ważna spółka, jaką jest Górnik Zabrze nie może być sprywatyzowana "na kolanie"  – mówi Rupniewska.

Zaprzysiężenie nowej prezydent nastąpi podczas sesji organizowanej 7 maja.