Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rusza rozbudowa kompleksu sportowego w Kaletach

Autor: w dniu 2022-12-07

Darmowa siłownia i gabinet rehabilitacyjny – między innymi te przestrzenie znajdą swoje miejsce w nowym budynku klubu Unia Kalety. Miasto podpisało umowę z wykonawcą, który na realizację zadania ma rok.

Skorzystają zarówno sportowcy, jak i mieszkańcy. Za rok kompleks sportowy w Kaletach ma wzbogać się o nową przestrzeń. Władze miasta podpisały umowę na budowę dwukondygnacyjnego budynku.

-Jest to inwestycja oczekiwana przez środowisko klubu sportowego, ale i przez naszych mieszkańców. Bardzo często zgłaszali nam brak ogólnodostępnych toalet czy łaźni na terenie kompleksu sportowego – mówi Klaudiusz Kandzia, burmistrz Kalet.

 

 

Wykonawca na realizację zadania ma 12 miesięcy, a swoje usługi wycenił na na blisko 9 milionów złotych. Oprócz klubowych przestrzeni w nowym budynku powstanie między innymi kawiarenka, darmowa siłownia czy gabinet rehabilitacyjny. Obiekt przy ulicy Fabrycznej z założenia ma być ogólnodostępny. Służyć ma zarówno sportowcom, jak i mieszkańcom korzystającym ze stadionowej infrastruktury.