Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zabrze: Ruszył kolejny etap prac na Wolności

Autor: w dniu 2023-08-11

Modernizacja torowiska w ciągu ulicy Wolności w centrum Zabrza wkroczyła w trzeci etap. Z tego powodu wyłączony z ruchu został odcinek ulicy Wolności od skrzyżowania z ul. Dubiela do skrzyżowania z ul. Gen. de Gaulle'a. Rozszerzenie dotychczasowego obszaru objętego robotami powoduje wyłączenie ruchu za wyjątkiem ruchu pojazdów zaopatrujących zlokalizowane na tym odcinku drogi placówki handlowe.

Objazd wyłączonego z ruchu odcinka ul. Wolności zostanie poprowadzony następującymi ulicami:

w kierunku Bytomia ulicami: Trocera, Niedziałkowskiego, Aleją Korfantego, ul. Gdańską, ul. Mikulczycką.

w kierunku Gliwic ulicami: Mikulczycką, Niedziałkowskiego, Aleją Korfantego.

W związku z wyłączeniem z ruchu odcinka ul. Wolności zmiana organizacji ruchu objęła także ul. Dubiela na której został wprowadzony ruch dwukierunkowy. Wjazd i wyjazd z ul. Dubiela odbywa się od strony ul. Niedziałkowskiego.

Zakres prowadzonych robót powoduje też zwężenie ul. Wolności na skrzyżowaniu z ul. Gen. de Gaulle'a i Aleją Korfantego. Na czas prowadzonych robót sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu została przełączona w tryb "żółte migowe".

Na drugim odcinku prac, od ul. Miarki do skrzyżowania ul. Wolności z ul. Dubiela, gdzie torowisko zostało już zdemontowane, wykonawca przystąpił do prac ziemnych przy korytowaniu i układaniu warstw konstrukcyjnych oraz płyt torowych.

Foto i źródło: UM Zabrze