Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kierowca pod wpływem niedozwolonych środków, a pasażer z narkotykami

Autor: w dniu 2023-08-11

Policjanci z Wręczycy Wielkiej zatrzymali 24-letniego kierowcę audi, u którego badanie narkotesterem wskazało, że może być pod wpływem środków odurzających. W trakcie kontroli okazało się, że pasażer posiada przy sobie narkotyki, a w jego mieszkaniu policjanci odkryli ich wystarczająco na przygotowanie prawie 630 działek. Podejrzani usłyszeli już zarzuty, a wobec 25-letniego pasażera sąd zastosował tymczasowy areszt.

Podczas patrolowania miejscowości Truskolasy policjanci z komisariatu we Wręczycy Wielkiej zatrzymali do kontroli osobowe audi, którego styl jazdy wskazywał na to, że kierujący może być nietrzeźwy.

Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 24-letni kierowca jest trzeźwy, jednak to nie uśpiło czujności mundurowych. Badanie przeprowadzone narkotesterem wskazało, że kierujący może być pod wpływem środków odurzających, co ostatecznie potwierdzi wynik pobranej do badania krwi – czytamy na stronie internetowej kłobuckiej policji.

Z mężczyzną podróżował 25-latek, przy którym policjanci znaleźli marihuanę oraz amfetaminę. To spowodowało konieczność przeszukania mieszkań obu mężczyzn. U 24-letniego kierowcy stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę, natomiast u 25-letniego pasażera marihuanę i amfetaminę, z których można było przygotować prawie 630 działek dilerskich. Zabezpieczone środki poddane zostaną dodatkowym badaniom.

Obaj mężczyźni usłyszeli po zatrzymaniu zarzuty. Kierowca: prowadzenia pojazdu pod wpływem środka odurzającego oraz substancji psychotropowej, a także posiadania substancji psychotropowych, za co grozi kara do 3 lat więzienia, natomiast pasażer, który w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa: posiadania znacznych ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia. Na wniosek śledczych, sąd tymczasowo aresztował podejrzanego.

Prowadzone postępowanie ma wyjaśnić teraz dokładne okoliczności całej sprawy, która jest określana jako rozwojowa.

Foto i źródło: KPP w Kłobucku