Teraz gramy:

Title

Artist
Background

16 września wystartuje kolejna edycja PKO Bytomskiego Półmaratonu. W zmaganiach wezmą udział biegacze na półmaratońskim dystansie 21,097 km oraz 10,5 km i 5 km, chodziarze nording walking oraz juniorzy. Choć listy zawodników zapełniają się, to zapisy do udziału w biegach wciąż trwają.

14. PKO Bytomski Półmaraton jest częścią cyklu biegów, organizowanych przez PKO Bank Polski, pod nazwą Korony Półmaratonów Śląskich. Wydarzenie odbędzie się 16 września – bieg wystartuje o godzinie 11.00. Jak co roku, start oraz meta, znajdują się na parkingu Atrium Plejada, a trasa będzie przebiegać przez bytomskie ulice. Wszyscy chętni sportowcy mogą już zapisywać się na dowolnie wybrany przez siebie dystans.

Weź udział w 14. PKO Półmaratonie Bytomskim

Aby wziąć udział w półmaratonie należy zarejestrować się przez stronę internetową oraz dokonać opłaty wpisowej. Zgłoszenia online przyjmowane są do 10 września. Zapisy w późniejszym terminie, w dniach 14-15 września br., będą przyjmowane w Biurze Zawodów, zlokalizowanym w Atrium Plejada. Tam także będą do odbioru pakiety startowe – w czwartek i piątek (14-15 września) w godz. 10.00-20.00. Natomiast w dniu wydarzenia (16 września) będą wydawane wyłącznie pakiety (w godz. 7.30-9.00). W tym roku udogodnieniem dla uczestników jest wprowadzenie szybkiej płatności on-line za zapisy.

II bieg juniorów

Podczas bytomskiego półmaratonu po raz drugi do rywalizacji staną także juniorzy. Do udziału w tegorocznej edycji wydarzenia, zarówno dzieci jak i młodzież, zapraszają Stowarzyszenie Bytomskiej Lekkoatletyki wraz ze współorganizatorami – Atrium Plejada oraz Towarzystwem Tenisa Stołowego Polonia Bytom. Ze względu na duże zainteresowanie biegiem w pierwszej edycji, w tym roku zwiększono limit uczestników do 300 osób. W sobotę, 16 września br. do zawodów zaplanowanych na godzinę 12.00, mogą stanąć osoby urodzone w latach 2008-20120 Start oraz meta biegu także ulokowane będą na parkingu Atrium Plejada. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal 14. PKO Bytomskiego Półmaratonu. Zapisy do wyścigu juniorów są przyjmowane do 13 września  za pośrednictwem strony http://www.bytomskipolmaraton.pl w zakładce "imprezy towarzyszące".

Zawodnicy powalczą o cenne nagrody

Na uczestników 14. PKO Półmaratonu Bytomskiego czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne. Każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal. Natomiast sportowcy, którzy staną na podium w swojej kategorii na dystansie 21,097 km oraz 10,5 km, dostaną nagrody pieniężne. Z kolei pierwsze trójki w biegu na 5 km oraz w konkurencji nordic walking 10,5 km otrzymają okolicznościowe puchary. Ponadto osoby, które ukończą bieg w regulaminowym czasie na średnim i długim dystansie, wezmą udział w losowaniu nagrody głównej – samochodu osobowego Toyota Aygo X. Specjalne nagrody rzeczowe dla zawodników na dystansie 21,097 km i 10,5 km ufundowało także centrum handlowe Atrium Plejada w postaci automatycznego ekspresu do kawy, tabletu i czytnika książek. Wśród nich będzie do rozlosowania także samochód na weekend z pełnym bakiem, zasponsorowany przez Toyota Czajka.

Więcej informacji na temat 14. PKO Półmaratonu Bytomskiego oraz trasy jego przebiegu, dostępnych jest na stronach http://www.bytomskipolmaraton.pl/ oraz https://atrium-plejada.pl/. Radio Piekary patronuje wydarzeniu.