Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ruda Śląska: Sprzedawała towar, którego nie miała

Autor: w dniu 2023-08-10

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali 21-letnią mieszkankę miasta, która za pośrednictwem portalu społecznościowego wystawiała na sprzedaż towar, którego nie posiadała. Kobieta oferowała do sprzedaży paczki-niespodzianki z artykułami elektronicznymi, a po otrzymaniu wpłaty nie wywiązywała się z zamówienia. W ten sposób oszukała blisko 100 osób z całej Polski. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara nawet 8 lat więzienia.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą rudzkiej komendy otrzymali informację o oszustwie, do którego miało dojść na jednym z portali internetowych. Internautka oferowała do sprzedaży paczki-niespodzianki z artykułami elektronicznymi w cenie od ponad 200 do nawet 2000 złotych.

Po otrzymaniu całości lub części kwoty kobieta nie wysyłała opłaconego zamówienia albo wysyłała paczki zawierające przedmioty o znikomej wartości. Policjanci ustalili tożsamość sprzedającej. Okazało się, że jest to 21-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej. Kobieta, posługując się fikcyjnymi danymi osobowymi, na jednym z portali internetowych oferowała do sprzedaży przedmioty, których nawet nie posiadała. W ten sposób oszukała blisko 100 osób z całej Polski na około 20 000 złotych – czytamy na stronie internetowej rudzkiej policji.

Przestępcza działalność rudzianki trwała od czerwca do lipca tego roku. Decyzją rudzkiego Sądu 21-latka została objęta policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Foto i źródło: KMP Ruda Śląska