Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rybnik: Z „Rybką” tańsza komunikacja miejska

Autor: w dniu 2024-01-03

Od stycznia rozszerzono ofertę Rybnickiej Karty Mieszkańca o ulgi związane z kosztami przejazdów komunikacją miejską. Korzystając z "Rybki" można zaoszczędzić.

Definicja Rybki czyli Rybnickiej Karty Mieszkańca została wprowadzona do regulaminu przewozów w publicznym transporcie zbiorowym, którego organizatorem jest Miasto Rybnik. Preferencyjne oferty dla posiadaczy karty obowiązują od początku roku.

Mieszkańcy mogą się spodziewać przede wszystkim tańszego biletu 30-dniowego – z "Rybką" będzie można go zakupić za 70 zł zamiast 84 lub za 35 zł – jeśli będzie to bilet ulgowy. Wprowadzone zostały też dwa zupełnie nowe produkty – bilet na 90 i 180 dni w strefie 0, odpowiednio za 200 i 360 zł, ceny ulgowe to w tym przypadku 100 i 180 zł. To kolejne działania zachęcające i ułatwiające naszym mieszkańcom zakupy biletów i korzystanie z komunikacji miejskiej – wyjaśnia Łukasz Kosobucki, prezes spółki Komunikacja Miejska Rybnik odpowiedzialnej za sprzedaż biletów.

Rybka, czyli Rybnicka Karta Mieszkańca funkcjonuje w Rybniku od kwietnia 2023 roku. To program przygotowany przez miasto, który mieszkańcom Rybnika i osobom płacącym w Rybniku podatek PIT daje specjalne zniżki, ulgi, benefity i uprawnienia. Karta zachęca mieszkańców do jeszcze bardziej aktywnego uczestniczenia w życiu miasta i liczniejszego korzystania z rybnickiej oferty. Aktualnie kartę ma ponad 9 tysięcy mieszkańców.

Foto i źródło: UM Rybnik