Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: Koniec pierwszego etapu prac na DK94

Autor: w dniu 2024-01-03

Zakończył się pierwszy etap przebudowy skrzyżowania Drogi Krajowej nr 94 i ul. Bednorza w Piekarach Śląskich. Prace objęły likwidację kolein, ubytków, wykruszeń i deformacji w jezdni. Został także przeprofilowany łuk jezdni we fragmencie skrzyżowania od strony ul. Harcerskiej oraz od strony ul. Bednorza. W tym roku w tym miejscu pojawi się też sygnalizacja świetlna.

W ramach zrealizowanej inwestycji wyznaczono dodatkowy pas ruchu, lewoskręt od strony Bytomia w ul. Bednorza. Wymieniono fragment nawierzchni drogowej o długości około 200 m. Zamontowano też pętle indukcyjne, które pozwolą na płynniejsze sterowanie ruchem, zarówno samochodowym jak i pieszym. Koszt remontu to 735.000 zł.

Prace związane też były z przygotowaniem w tym miejscu nowej sygnalizacji świetlnej. W tym roku wybudowane zostaną trzy sygnalizacje świetlne wraz z oświetleniem przejść dla pieszych, w następujących lokalizacjach: skrzyżowanie ul. Roździeńskiego z ul. Bednorza, skrzyżowanie Drogi Wojewódzkiej nr 911 z ul. Pod Lipami oraz właśnie skrzyżowanie Drogi Krajowej nr 94 z ul. Bednorza i ul. Harcerską. Koszt tych inwestycji to 984.000 zł.

Foto i źródło: UM Piekary Śląskie