Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Są pierwsze zmiany we władzach Górnika Zabrze

Autor: w dniu 2024-05-23

Zmiany we władzach Górnika Zabrze. Rada Nadzorcza klubu odwołała dzisiaj z zarządu Małgorzatę Miller-Gogolińską i Tomasza Masonia, którzy zarządzali klubem od grudnia 2023 roku. Jednocześnie Rada Nadzorcza powołała do zarządu Górnika Bartłomieja Gabrysia i to on na razie będzie podejmował decyzje w zabrzańskim klubie.

Bartłomiej Gabryś jest doktorem nauk ekonomicznych i wykładowcą Katedry Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W ubiegłorocznych wyborach do Sejmu kandydował z listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 30, ale nie uzyskał mandatu posła.

Podjęte dzisiaj decyzje to dopiero początek zmian w Górniku po tym, jak nową prezydent miasta została Agnieszka Rupniewska. Wkrótce w klubie ma się też pojawić osoba odpowiedzialna za sprawy sportowe. Jednocześnie Rada Nadzorcza Górnika Zabrze ogłosiła dzisiaj wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu Górnika Zabrze S.A.

Jak czytamy w komunikacie: pisemne zgłoszenia kandydatów powinny być dostarczone do siedziby spółki przy ul. Roosevelta 81, w Zabrzu. w zamkniętej kopercie z dopiskiem "Postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko Prezesa Zarządu Górnik Zabrze S.A." lub wysłane pocztą elektroniczną na adres: Rekrutacja_Prezes@gornikzabrze.pl w terminie do dnia 31 maja 2024 r. do godziny 15:00.