Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rybnik: Podszywał się pod księdza. Grozi mu do 8. lat więzienia

Autor: w dniu 2024-05-23

Policjanci z Rybnika zatrzymali mężczyznę, który podszywał się pod znanego księdza z terenu miasta. Mieszkaniec powiatu głogowskiego podszył się pod duchownego, wykorzystując jego wizerunek i publikował nieprzyzwoite treści na portalach randkowych. 23-latek usłyszał już zarzut i akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego w Rybniku. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Pod koniec listopada ubiegłego roku, do rybnickiej komendy zgłosił się miejscowy ksiądz, który poinformował policjantów, że ktoś się pod niego podszywa. Na dowód pokazał screeny ogłoszeń z internetu, które opatrzone były jego zdjęciami. Wiele z nich zostało opublikowanych na portalach randkowych.

W ogłoszeniach na stronach zawarte były propozycje o charakterze matrymonialnym. Śledczy rozpoczęli poszukiwania osoby podejrzanej o to przestępstwo. W wyniku podjętych czynności, kryminalni pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rybniku ustalili, że za sprawcą podszywania się pod księdza jest 23-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego – informuje rybnicka policja.

Mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący podszywania się pod księdza i wykorzystania jego wizerunku na portalach internetowych, za co grozi mu do 8 lat więzienia. Akt oskarżenia w tej sprawie został już skierowany do Sądu Rejonowego w Rybniku.

Foto i źródło: Policja Rybnik