Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Sacrum Film” w kinie Zacisze

Autor: w dniu 2023-10-30

Kino Zacisze w Piekarach Śląskich organizuje koleją edycję przeglądu "Sacrum Film", który przybliża widzom produkcje filmowe o tematyce religijnej.

Jakie filmy będą mogli w tym roku zobaczyć ci, którzy wybiorą się na tegoroczną edycję "Sacrum Film" w kinie Zacisze?

5 listopada o godzinie 17:00 widzowie będą mogli zobaczyć film "Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa". Hiszpańska produkcja opowiada historię wyjątkowej postaci, którą jest Carlo Acutis, stający się jednym z najpopularniejszych świętych Kościoła. Tysiące wiernych pielgrzymują do jego grobu, jego moc wstawienniczą potwierdzają setki świadectw, przyciąga młodzież, nawraca, staje się patronem młodego Kościoła. Tę produkcję, ale wzbogaconą o prelekcję księdza Michała Kowalskiego – proboszcza parafii Św. Rodziny w Piekarach Śląskich będzie można zobaczyć również 12 listopada o 17.00.

18 listopada o godzinie 17:00 wyświetlony zostanie polski film pod tytułem "Oblicze Jezusa". Co możemy wyczytać na jego temat z recenzji? "Czy możemy zobaczyć twarz niewidzialnego Boga? Czy na chuście z Manoppello i Całunie Turyńskim Zbawiciel zostawił nam swój wizerunek? Czy Jezus chciał, byśmy już tu, na ziemi mogli oglądać Boskie Oblicze? Ten film przestaje być zwykłą filmową historią. Staje się dla widza spotkaniem! Spójrz w oczy Boga, daj się porwać Jego spojrzeniu i poczuć Jego miłość." – czytamy w opisie. Przed filmem odczyt poświęcony Biblijnemu Chrześcijaństwu wygłosi Maciej Mucha reprezentujący Ruch Biblijny. Produkcja ta zostanie wyświetlona na wielkim ekranie także 19 listopada o 17.00.

Bilety dostępne są w kasie Kina Zacisze przy ulicy Bytomskiej 73 oraz na stronie www.kinozacisze.pl