Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Salon masażu” zlikwidowany. Akcja służb w Bytomiu

Autor: w dniu 2024-05-21

Śląscy kryminalni ustalili, że w jednym z mieszkań w Bytomiu, w który miał się mieścić salon masażu, tak naprawdę właścicielka czerpie, jak informują śledczy, korzyści z nierządu. Wszczęte w tej sprawie śledztwo pozwoliło ustalić w sumie pięć kobiet, które były wykorzystywane, a niektóre wręcz zmuszane do prostytucji. Właścicielce "salonu masażu" zarzuca się także handel ludźmi, gdyż zwerbowane przez siebie kobiety przewoziła do nielegalnych domów publicznych w Niemczech.
W grudniu 2023 roku policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach ustalili, że w jednym z mieszkań w Bytomiu, w który miał się mieścić salon masażu, tak naprawdę właścicielka – jak informuje policja – czerpie korzyści z nierządu innych kobiet. Wszczęte w tej sprawie śledztwo pozwoliło ustalić w sumie pięć kobiet, które były wykorzystywane, a niektóre wręcz zmuszane do prostytucji.

Salon masażu był faktycznie domem publicznym

52-letnia właścicielka "salonu", obiecywała werbowanym przez siebie kobietom, będącym często w krytycznej sytuacji życiowej, wysokie zarobki podczas pracy w Niemczech przy świadczeniu usług seksualnych czy masażu. Kobiety będące bez środków do życia, w tym jedna poszukiwana, zgadzały się na wyjazd w celach zarobkowych.

"Po przewiezieniu ich do Niemiec, były przyjmowane w nielegalnym domu publicznym. Osoba zarządzająca przestępstwem, organizowała im sesje i umieszczała ich zdjęciach na niemieckich portalach erotycznych. Dodatkowo w Niemczech przebywała 33-letnia kobieta, która pilnowała i rozliczała kobiety w imieniu głównej podejrzanej" – informuje policja

W ten sposób podejrzana zarządzała nielegalnymi domami publicznymi zarówno w Polsce, jak i Niemczech, czerpiąc korzyści z wykorzystywanych kobiet, a jednocześnie sama świadczyła usługi seksualne.

"Gdy 52-latka przebywała w Niemczech, w Bytomiu pieniądze od prostytutek świadczących usługi seksualne w jej "salonie masażu", odbierał 23-letni syn podejrzanej. Śledczy ustalili, że przestępczy proceder trwał przynajmniej od 5 lat" – przekazują śledczy.

Policjanci zatrzymali trzy osoby. Na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowy areszt wobec głównej organizatorki procederu oraz wspólniczki, pomagającej jej w Niemczech. Syn właścicielki bytomskiego "salonu masażu" został natomiast objęty dozorem policyjnym, poręczeniem majątkowym, zakazem opuszczania kraju i kontaktowania się z pozostałymi. Za popełnienie przestępstwa handlu ludźmi grozi kara nawet do 25 lat więzienia.