Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Saługa o Pegasusie: Ktoś powinien ponieść za to konsekwencje, bo nie może tak być, że minister rządu podsłuchuje sobie, kogo chce

Autor: w dniu 2024-02-14

Gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary był Wojciech Saługa, poseł, przewodniczący PO w woj. śląskim. W trakcie dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę mówiono między innymi o politykach podsłuchiwanych Pegasusem, CPK, Izerze, wydobywaniu węgla i prezydencie Katowic.

-Będziemy sprawdzać, czy byli na tym podsłuchu politycy Prawa i Sprawiedliwości – mówił dziś gość Rozmowy Dnia w Radiu Piekary Wojciech Saługa, poseł, przewodniczący PO w woj. śląskim.

-Będziemy wyjawiać to, co działo się nielegalnie. Pokażemy skalę, jak Prawo i Sprawiedliwość – stosując narzędzia do szpiegowania, nie polityków, a przeciwników państwa – naprawdę szpiegowało opozycję, ale szpiegowało też prawdopodobnie własny obóz rządzący, dziennikarzy. Każde zło powinno być upublicznione – podkreślił w dalszej części dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę.

-Ktoś powinien ponieść za to konsekwencje, bo nie może tak być, że minister rządu podsłuchuje sobie, kogo chce – zaznaczył Saługa.

Pegasus nie był jedynym zagadnieniem poruszonym w trakcie rozmowy. Omówiono również zagadnienia związane z projektem polskiego samochodu elektrycznego.

– Nie ma projektu polskiego samochodu elektrycznego i nie było. Nie wyszedł on poza fazę kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości, mamy za to wycięty las i nasze zobowiązanie – by to nie poszło na marne – mówił dziś gość Rozmowy Dnia w Radiu Piekary Wojciech Saługa,

– Nie będzie polskiego elektrycznego samochodu – podkreślił Saługa w dalszej części dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę.