Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Sąsiedzie, wpadaj po narzędzie”. Ciekawa inicjatywa w Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik”

Autor: w dniu 2024-07-10

"Sąsiedzie, wpadaj po narzędzie!". Spółdzielnia Mieszkaniowa "Hutnik" startuje z pionierskim projektem w ramach sharing economy, który ma na celu wspólne użytkowanie narzędzi przez mieszkańców.

To pierwsza tego typu inicjatywa spółdzielni mieszkaniowej w Polsce, która powstała z myślą  o dzieleniu się – w tym przypadku – narzędziami z innymi! Sharing economy to idea, która zyskuje popularność na całym świecie i jest sposobem na bardziej ekologiczne, efektywne i świadome korzystanie z zasobów. W ramach pionierskiego projektu, w Klubie Bakcyl powstał specjalny warsztat wyposażony w różnorodne narzędzia, takie jak wyrzynarki, wiertarki, piły tarczowe, szlifierki kątowe, wkrętarki i młotki. Mieszkańcy będą mogli bezpłatnie wypożyczać przyrządy nawet na cały miesiąc!

"Sąsiedzie, wpadaj po narzędzie" – inicjatywa sharing economy

Nagły remont, nieprzewidziana awaria czy potrzeba szybkiego odświeżenia mieszkania nie są już problemem dla mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej "Hutnik". Wystarczy odwiedzić Klub Bakcyl, gdzie znajduje się warsztat z narzędziami, aby rozpocząć pracę nad swoim projektem. Dzięki temu rozwiązaniu, mieszkańcy mogą oszczędzać nie tylko pieniądze, ale również przestrzeń w swoich domach, nie martwiąc się o przechowywanie i konserwację sprzętu.

– Nasz najnowszy projekt powstał z myślą o codziennych potrzebach mieszkańców. Mamy nadzieję, że dzięki ogólnodostępnych narzędziom, remonty będą przebiegać szybciej i łatwiej. Nieustannie poszukujemy rozwiązań, aby nasza spółdzielnia była miejscem, gdzie innowacje służą ludziom i środowisku. Ten projekt to dowód na to, że możemy wspólnie tworzyć wartość dodaną, nie tylko dla naszych mieszkańców, ale także dla całej społeczności lokalnej – podkreśla Maciej Adamiec, Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej "Hutnik".

Każdy mieszkaniec Spółdzielni Mieszkaniowej "Hutnik", który chce skorzystać z wypożyczalni narzędzi, musi zapoznać się z regulaminem bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania ze sprzętu. Warsztat znajduje się w osiedlowym Klubie Bakcyl, przy ul. Koszalińskiej 25. Narzędzia można wypożyczać na okres do jednego miesiąca, bezpłatnie, w sezonie letnim po wcześniejszym umówieniu wizyty pod nr: 509-563-906 lub 727-014-603. A od września w godzinach od 7.00 do 20.00. Wypożyczenie jest możliwe po złożeniu kaucji zwrotnej, której wysokość jest adekwatna do wartości wypożyczanego sprzętu, maksymalnie do 200 zł. Kaucja ta ma na celu zabezpieczenie ewentualnych szkód lub utraty narzędzi.

Kolejne inicjatywy i współpraca SM "Hutnik"

Najnowszy projekt został zrealizowany dzięki wsparciu Fundacji dla Młodych, która sfinansowała zakup narzędzi. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Hutnik" stale realizuje nowe projekty przy współpracy z organizacjami i lokalnymi przedsiębiorcami z myślą o zapewnieniu mieszkańcom jak najlepszych warunków mieszkalnych. Dzięki inicjatywom takim, jak ogólnodostępny warsztat z narzędziami, jadłodzielnia, lawendowy ogród sensoryczny czy organizacja wspólnie z fundacją Śniadania Wielkanocnego dla najbardziej potrzebujących, Spółdzielnia konsekwentnie dąży do wspierania lokalnej społeczności i wdrażania ekonomii współdzielenia.

– To już kolejny projekt na koncie Spółdzielni, który wpisuje się w naszą ideę odpowiedzialności społecznej. Poprzez swoje działania, konsekwentnie dążymy do budowania silnej i zintegrowanej społeczności, promując wartości takie jak współpraca, ekologia i wsparcie lokalne. Dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców SM Hutnik do skorzystania z narzędzi, które już na was czekają w naszym osiedlowym Klubie Bakcyl – mówi Marcin Podsiadło, zastępca Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej "Hutnik".

W planach na najbliższe miesiące Spółdzielnia szykuje kolejne przedsięwzięcia, które mają na celu dalsze rozwijanie idei sharing economy i zwiększanie zaangażowania mieszkańców w życie osiedli.