Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ściebiorowski o S11: To nie jest sprawa tylko jednego miasta. To jest sprawa Metropolii

Autor: w dniu 2023-06-06

Gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary był Łukasz Ściebiorowski, piekarski radny. W trakcie dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę mówiono między innymi o udziale w marszu 4 czerwca w Warszawie, przebiegu drogi S11, działaniach ze strony samorządu i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w tym zakresie, Żabich Dołach i utworzeniu tam rezerwatu.

-Finanse to jedno, ale jest też ważny interes społeczny, interes Śląska. To nie jest sprawa tylko jednego miasta. To jest sprawa Metropolii. Mam sygnały, że Metropolia również będzie ten temat podejmowała. Liczę na mocne stanowisko Metropolii. My, jako Rada Miasta Piekary Śląskie, również zajmiemy stanowisko. Mocno akcentuje ten temat pani prezydent – mówi gość dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary Łukasz Ściebiorowski, radny Rady Miasta Piekary Śląskie.

-Będziemy jako Rada Miasta zajmować w tej kwestii stanowisko. Prawdopodobnie wspólnie z miastami, o których mówiłem, będziemy chcieli wystąpić ze wspólnym stanowiskiem. Mocno ten sygnał sprzeciwu idzie ze strony Bytomia, bo to ich mocno dotyczy. Liczę na to, że miasta ościenne będą nas popierać – dodaje w dalszej części dyskusji.