Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Startuje Tauron Nowa Muzyka. Na scenie różnorodni artyści

Autor: w dniu 2023-06-06

Cyfrowy sobowtór w artystycznej instalacji, strefa makijażu oraz koncerty orkiestry górniczej – tak będzie podczas festiwalu TAURON Nowa Muzyka. To jeden z najważniejszych festiwali muzycznych w Europie.

– TAURON wspiera najważniejsze wydarzenia na południu Polski, które promują region. Festiwal TAURON Nowa Muzyka wpisał się na stałe w kalendarz najważniejszych imprez muzycznych w Europie. Jesteśmy z Festiwalem od wielu lat, ale w tym roku przygotowaliśmy specjalne atrakcje. W naszej strefie będzie można m.in. poznać swojego cyfrowego sobowtóra oraz posłuchać górniczej orkiestry mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Grupy Tauron.

Stefa Taurona zlokalizowana będzie przed wejściem głównym na teren festiwalu w Strefie Kultury. Na gości wydarzenia czekać będzie wyjątkowa instalacja "Enter" przygotowana we współpracy z fundacją Soundscape. Stworzona przez światowej sławy artystę, kodera i absolwenta Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Ksawerego Kirklewskiego wykorzystuje interaktywne świetlne instalacje, które tworzą powiększone obrazy zrobionych selfie. Połączona z generowanym na żywo dźwiękiem stworzonym przez Arkadiusza Krupińskiego, instalacja "Enter" pozwoli festiwalowiczom poznać swoje cyfrowe sobowtóry i stworzy niepowtarzalne doświadczenie.

– Cieszymy się, że jako Fundacja Soundscape możemy włączyć się w tworzenie jednego z najlepszych festiwali muzyki elektronicznej w Europie. Wszyscy odwiedzający strefę TAURON będą mogli również wziąć udział w wyjątkowym konkursie i wygrać cenne nagrody! – mówi Paweł Pindur, założyciel fundacji Soundscape.

Tauron przygotował dla uczestników wyjątkowy konkurs "Festiwal Kreatywności". Odwiedzający będą mogli dodawać swoje konkursowe filmy z wykorzystaniem instalacji "Enter" na platformę Facebook lub Instagram z oznaczeniem kont @tauronpolskaenergia lub @tauron_pe, @nowa_muzyka i @fundacjasoundscape, a także z hasztagami #FestiwalKreatywności, #tauronnowamuzyka #tauron oraz #fundacjasoundscape.

Posty zostaną ocenione przez jury, a dwa najlepsze zostaną nagrodzone. Zwycięzca konkursu otrzyma podwójny 3-dniowy karnet na kolejną edycję festiwalu oraz wejście dla dwóch osób na wszystkie imprezy organizowane przez Fundację Soundscape. Uczestnik konkursu, który zajmie drugie miejsce, otrzyma podwójny 2-dniowy karnet na wydarzenia w przyszłym roku oraz podwójne wejście na jedno wybrane wydarzenie organizowane przez fundację Soundscape.

W strefie TAURONA wystąpi również orkiestra górnicza z kopalni Sobieski. Orkiestra zagra tradycyjne górnicze melodie i współczesne przeboje w niezwykłych aranżacjach. Muzycy wystąpią w piątek oraz sobotę o godzinie 20:00, 21:00 i 22:00. W strefie TAURONA będzie można również zrobić makijaż festiwalowy oraz odpocząć między koncertami.

TAURON Nowa Muzyka to festiwal muzyczny, który od wielu lat prezentuje najnowsze trendy i talenty w świecie muzyki elektronicznej. Jego popularność przyciąga zarówno doświadczonych fanów muzyki, jak i nowych odkrywców, oferując wyjątkową mieszankę artystów z różnych gatunków muzycznych.

Festiwal stał się wiodącym wydarzeniem muzycznym w Polsce, eksplorując różnorodność artystyczną, od artystów jazzowych i rockowych po hip-hopowych.