Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wiadomo, kim była kobieta odnaleziona w sortowni odpadów

Autor: w dniu 2023-06-05

Śledczy ustalili, kim była kobieta, której zwłoki znaleziono w połowie maja na wysypisku śmieci w Sobuczynie koło Częstochowy.

Wiadomo, że kobieta odnaleziona w obrębie sortowni odpadów miała liczne obrażenia głowy.

– Ustalono, że ujawnione zwłoki są zwłokami kobiety w wieku ok. 40 lat. Ponadto w wyniku oględzin stwierdzono, że prawdopodobną przyczyną zgonu są liczne obrażenia głowy. Biorą pod uwagę te wstępne ustalenia, Prokuratura Okręgowa w Częstochowie wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa kobiety o nieustalonej tożsamości – informował 19 maja Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Biegli nie byli jednak w stanie powiedzieć, w jaki sposób powstały obrażenia. Nie wiadomo, czy były skutkiem pobicia czy też działania urządzeń śmieciarki lub sortowni śmieci.

Ustalono, że to Monika G. – 49-letnia mieszkanka miejscowości Turek, w województwie wielkopolskim. Wciąż nie wiadomo, w jaki sposób znalazła się w kontenerze. Pod uwagę brane są dwie wersje wydarzeń. Jedna z nich zakłada, że została pobita i wrzucona do kontenera, a druga, że weszła do niego z własnej woli. Kobieta nie figurowała wśród osób poszukiwanych. Rodzina nie zgłosiła jej zaginięcia.