Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Sektor Niebo. Ruch Chorzów pamięta o zmarłych

Autor: w dniu 2023-11-02

Stowarzyszenie Wielki Ruch stworzył mapę pod nazwą "Sektor Niebo". Chętni mogą teraz odnaleźć groby tych, którzy przez lata byli związani w Ruchem Chorzów. Przedstawiciele klubowej społeczności oddali też hołd zasłużonym przedstawicielom klubu.

Zamieszczona w internecie mapa ułatwia dotarcie do miejsc, w których spoczywają osoby zasłużone dla Ruchu Chorzów. Inicjatywa Stowarzyszenia Kibiców Wielki Ruch jest przydatna dla tych, którzy chcieliby oddać hołd zmarłym, które na stałe zapisały się w historii klubu.

Sektor Niebo – pozwala dotrzeć do mogił

Sektor Niebo – to nowa inicjatywa kibiców Ruchu Chorzów. Ci zrzeszeni w stowarzyszeniu Wielki Ruch przygotowali specjalną mapę miejsc, w których można znaleźć groby osób zasłużonych dla śląskiego klubu. W tej chwili takich miejsc jest ponad 50, nie tylko w Polsce:

-Ruch Chorzów i jego kibice od wielu lat pamiętają i dbają o miejsca spoczynku naszych legendarnych zawodników, trenerów i działaczy. Była taka koncepcja i pomysł, żeby spróbować te wszystkie miejsca spoczynku naszych legend w jednym miejscu zgromadzić i udostępnić też listę kibicom. Wielkie słowa uznania dla Stowarzyszenia Wielki Ruch i naszej grupy historycznej, która działa przy tym stowarzyszeniu – za pracę, którą włożyli, by ta strona powstała – mówi Tomasz Ferens, rzecznik Ruchu Chorzów.

Mapę, na której zaznaczono miejsca spoczynku między innymi Gerarda Cieślika, Alojzego Frosta, Henryka Alszera czy Edwarda Cebuli można znaleźć na stronie internetowej stowarzyszenia Wielki Ruch. Podobne działania podjął też, pod tą samą nazwą, klub Lechia Gdańsk.