Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Senior z Piekar Śląskich okazał się podpalaczem

Autor: w dniu 2024-05-22

Katowiccy policjanci zatrzymali podpalacza. Mężczyzna jest podejrzany o podpalenie drzwi ewakuacyjnych sądu. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za to, co zrobił, grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o podpalenie drzwi ewakuacyjnych Sądu Okręgowego w Katowicach. Do zdarzenia doszło w centrum miasta. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna podłożył ogień pod boczne, ewakuacyjne drzwi sądu. W wyniku pożaru uruchomiony został alarm przeciwpożarowy. Ewakuowano pracowników sądu oraz petentów.

Senior z Piekar Śląskich podpalaczem. Świadek nagrał zajście

W związku z pożarem z budynku sądu ewakuowano łącznie około 400 osób. Na zaistniałą sytuację zareagował świadek, który nagrał telefonem komórkowym podpalacza i powiadomił służby. W wyniku podłożenia ognia zajęły się również worki z makulaturą znajdujące się wewnątrz budynku. Uszkodzeniu uległy również drzwi sądu. Straty oszacowano na kwotę 5.000 złotych.

– Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Już kilka godzin później katowiccy policjanci zidentyfikowali podpalacza i zatrzymali mężczyznę. Jest to 84-letni mieszkaniec Piekar Śląskich – kom. Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu, jak informuje kom. Żyłka, zarzut spowodowania pożaru, zagrażającemu życiu lub zdrowiu wielu osób i zniszczenie mienia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice – Południe sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia.