Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Seniorka straciła przytomność. Na pomoc ruszył policjant

Autor: w dniu 2022-12-02

Policjant z Piekar Śląskich pomógł starszej kobiecie, kiedy ta straciła przytomność. W takich sytuacjach liczy się każda sekunda. Ostatecznie życie poszkodowanej udało się uratować.

Mł. asp. Leszek Brylski – policjant pracujący na co dzień w Komendzie Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich w czasie wolnym od służby ruszył z pomocą kobiecie, która straciła przytomność i nie dawała oznak życia.

Policjant ruszył na pomoc seniorce

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek około 10.00 na ulicy Bolesława Śmiałego w Tarnowskich Górach. Mł. asp. Leszek Brylski w czasie wolnym od służby robił zakupy w jednym z marketów w dzielnicy Bobrowniki Śląskie. W pewnym momencie zauważył leżącą na posadzce starszą kobietę, która nie dawała oznak życia. Widząc całą sytuację, policjant natychmiast ruszył na pomoc, prosząc stojącą obok kobietę o wezwanie na miejsce pogotowia ratunkowego.

Leżąca na ziemi seniorka była nieprzytomna i po chwili przestała oddychać. Policjant przystąpił do reanimacji, a następnie udzielał pomocy przybyłym na miejsce ratownikom medycznym. Po blisko godzinnej walce o życie, 81-latce przywrócono czynności życiowe i przetransportowano ją do szpitala.

Mł. asp. Leszek Brylski w pracuje w policji od 15 lat. Przez pierwsze 6 lat służył w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach. Następnie związał się z piekarską jednostką, gdzie w chwili obecnej patroluje ulice miasta, pomagając i chroniąc mieszkańców.

Źródło: KMP Piekary Śląskie