Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Silesia CUP 2023 w Piekarach Śląskich

Autor: w dniu 2023-09-08

Dwudniowe wydarzenie poświęcone piłce ręcznej odbędzie się w Piekarach Śląskich. Na parkiecie zaprezentują się młodzi zawodnicy, ale nie medale i nagrody są tu najważniejsze.
MKS Olimpia Piekary Śląskie organizuje w dniach 16-17 września festiwal piłki ręcznej "Silesia CUP 2023". W hali MOSIR "Olimpia" przy ul. Ziętka 60 w Piekarach Śląskich będą grać młodzi adepci tej dyscypliny, a głównym partnerem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Silesia CUP 2023 w Piekarach Śląskich

Pierwszy dzień festiwalu zostanie zainaugurowany o 9.00 pokazowym treningiem i meczem piłki ręcznej dzieci reprezentujących Zespół Szkół Specjalnych w Piekarach Śląskich. Następnie, o 11.00 rozpocznie się turniej piłki ręcznej dla dzieci z roczników 2012/2013. W rozgrywkach prowadzonych równolegle na dwóch boiskach weźmie udział 10 drużyn z różnych rejonów województwa śląskiego, co organizatorzy zaplanowali drugiego dnia?
17 września będzie dedykowany najmłodszym miłośnikom piłki ręcznej. Na parkiecie pojawią się wtedy dzieci z roczników 2014/2015. Podobnie jak w sobotę, w turnieju zagra 10 drużyn. Turniejowe rozgrywki prowadzone będą również na dwóch boiskach jednocześnie.
Zakończenie turnieju, podsumowanie Silesia CUP 2023, wręczenie nagród, pamiątkowych medali oraz wyróżnień zaplanowano na 16.00. Wydarzenie było promowane podczas pikniku rodzinnym organizowanym u stóp Kopca Wyzwolenia:
Najważniejszy cel, który przyświeca organizatorom to promowanie aktywności fizycznej wśród młodych ludzi. Podczas festiwalowych zmagań nie będzie zatem prowadzona klasyfikacja końcowa i wszyscy uczestnicy, bez względu na wyniki, otrzymają pamiątkowe medale, nagrody rzeczowe, a każda z drużyn nagrodzona zostanie dodatkowymi wyróżnieniami.
Na uczestników Silesia CUP 2023 oraz festiwalowych gości, czekać będą również dodatkowe atrakcje, towarzyszące turniejowym zmaganiom. Wydarzeniu patronuje Radio Piekary.