Teraz gramy:

Title

Artist
Background

SIM Śląsk wybuduje w Chorzowie ponad 100 mieszkań

Autor: w dniu 2023-03-23

Chorzów otrzymał ponad 16 mln zł bezzwrotnego wsparcia z Funduszu Dopłat BGK, na wielką inwestycję mieszkaniową realizowaną tuż przy granicy z Siemianowicami Śląskimi.

W ramach pierwszego etapu budowy, przy ul. Michałkowickiej powstanie jeden budynek. Znajdzie się w nim 112 lokali mieszkalnych, o łącznej powierzchni prawie 6,5 tys. m kw. Przedsięwzięcie realizuje SIM Śląsk.

-Pierwszy blok będzie składał się z pięciu kondygnacji, pięciu segmentów. Będzie to 112 mieszkań w stanie pozwalającym na zamieszkanie bez jakichkolwiek dodatkowych działań. Będą to mieszkania pod klucz w pełnym komforcie – łącznie z ogrzewaniem podłogowym. Będziemy dążyli do tego, żeby faktycznie każdy mógł znaleźć mieszkanie, bo to mieszkania mniejsze i większe – od 38 do 72 metrów – tłumaczy Alina Wadoń, prezes Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, która będzie realizowała inwestycję.

Realizacja zadania związanego z zapewnieniem lokali mieszkalnych to jedno. Drugie zagadnienie to chętni do ich zajmowania. Tych nie brakuje.

– Za chwilę czeka nas drugi nabór chętnych na mieszkania – dodaje Marcin Michalik, wiceprezydent Chorzowa-Już w kwietniu, po świętach, ruszamy z drugim naborem w Urzędzie Miasta i siedzibie SIM-u. To doskonała okazja, by złożyć stosowny wniosek. Jesteśmy już po pierwszym naborze. Są już pierwsi chętni, jednak wciąż mamy dużo mieszkań do dyspozycji – dodaje.

Ponad 100 mieszkań to nie wszystko

Plany co do terenów przy ulicy Michałkowickiej są szersze niż tylko jeden budynek.

-Tutaj jest ponad 20 hektarów, z czego 3,5 zostało przekazane przez Krajowy Zasób Nieruchomości do naszej spółki. Pozostałe hektary również należą do Skarbu Państwa. Wystąpiłam z wnioskiem o to, żeby otrzymać następne działki. Mam nadzieję, że uda się w tym roku uzyskać kolejne 8 dodatkowych hektarów. Pozwoli to na szersze rozplanowanie osiedla. Ma być tu plac zabaw, może tu powstać łącznie 1000 mieszkań – dodaje Alina Wadoń.

Na nowe mieszkania trzeba będzie jednak chwilę poczekać, bo optymistyczne plany mówią, że pierwsi lokatorzy wprowadzą się do budynków przy ulicy Michałkowickiej za trzy lata.