Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Skradł wota dziękczynne. Złodziej złapany

Autor: w dniu 2023-02-13

Mężczyzna odpowiedzialny za kradzież na terenie parafii w Radzionkowie został namierzony przez policjantów i odpowie za to, co zrobił. 

Zdarzenie miało miejsce w środę 8 lutego na terenie parafii św. Wojciecha w Radzionkowie. O kradzieży darów złożonych przez wiernych, powiadomił policjantów gospodarz. Na miejscu pracowali kryminalni oraz technik kryminalistyki, którzy zabezpieczyli ślady tego przestępstwa. Z zabezpieczonego monitoringu udało się ustalić przebieg całego zdarzenia oraz wygląd sprawcy.

Wota dziękczynne skradzione. Schwytano złodzieja

Kryminalni z Radzionkowa poszukiwali mężczyzny z nagrań. Sprawdzili wszelkie informacje i poszlaki, które mogłyby ich naprowadzić na jego trop. Ustalili, że za sprawą kradzieży kosztowności stoi znany wymiarowi sprawiedliwości, mieszkaniec Bytomia. Pomogli też świadkowie, którzy rozpoznali mężczyznę na nagraniach publikowanych w sieci. W sobotni poranek policjanci ruszyli na teren Bytomia – w miejsce, gdzie miał przebywać podejrzany. Policjanci zauważyli na terenie miasta mężczyznę, który łudząco przypominał tego z nagrań. Gdy go zatrzymali, okazało się, że mają do czynienia ze złodziejem, który na sumieniu miał więcej kradzieży. Jego przeszłość kryminalna była bardzo bogata, bo 69-letni mężczyzna, był wielokrotnie karany za przestępstwa, m.in. kradzieży z włamaniem.

Próbował zmienić wygląd

Zapewne duże doświadczenie w swojej przestępczej działalności, nakazało mu zmienić nieco wygląd, żeby uniknąć odpowiedzialności, jednak mimo usilnych starań, nie udało mu się zmylić stróżów prawa. Podczas zatrzymania mówił, że niczego nie ukradł. Śledczy sprawdzili nagrania z kamer w miejscu zdarzenia. W trakcie przesłuchania 69-latek z Bytomia nie był już w stanie dłużej kłamać, a wiedząc, że policjanci "prześwietlili" go na wylot, przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze.

Za kradzież z włamaniem, której dopuścił się w warunkach recydywy, czeka go teraz kilkunastu miesięczny pobyt w więzieniu. Będzie też musiał naprawić szkody, jakie wyrządził, a zabezpieczona przy nim gotówka zostanie przekazana na pokrycie strat.

Źródło i zdjęcie: KPP Tarnowskie Góry