Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nietypowy pasażer pociągu. Na miejsce wezwano służby

Autor: w dniu 2023-02-13

Gliwiccy policjanci otrzymali zgłoszenie o… dziwnie zachowującej się przesyłce. Paczka, jadąca ze Śląska do Szczecina, w której miała znajdować się elektronika, nagle zaczęła się ruszać, a nawet… syczeć. 

Na miejsce wezwano nadawcę paczki – 40-letnią kobietę, w obecności której przeprowadzono oględziny. Okazało się, że w pudełku jest łagodny, niejadowity wąż z rodziny pytonów dusicieli – pyton królewski.

Dusiciel stał się ciężarem

Nietypowy podróżny był ewidentnie przestraszony i nie sprawiał mundurowym problemu. Kobieta z kolei tłumaczyła, że sprzedała gada, który z czasem bardzo urósł i stał się niebezpieczny dla dzieci. Znaleziono osobę zajmującą się hodowlą węży, która zadeklarowała, że na czas policyjnego postępowania zajmie się oślizgłym jegomościem. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przeprowadzą teraz postępowanie pod kątem naruszenia przepisów o transporcie zwierząt. Sprawdzone zostanie też, czy wąż był legalnie hodowany, a warunki jego wysłania nie były formą znęcania nad zwierzęciem.

Źródło: KMP Gliwice