Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Skradli samochód, choć nie tylko. Zatrzymano dwóch mężczyzn

Autor: w dniu 2024-02-20

Policjanci z Ogrodzieńca zatrzymali złodzieja samochodu, jednak okazało się, że skusił się na inne "fanty", które wpadły mu w ręce. Mundurowi wpadli też na trop jego wspólnika, który pomagał mu w całym procederze.

Nieznany sprawca skradł osobowego Opla, jednak to nie wszystko. Włamał się także do pomieszczenia gospodarczego, skąd zniknęły elektronarzędzia, akumulatory czy kanistry. Wszystko to wyceniono łącznie na kwotę 20 tysięcy złotych. Mundurowi z Ogrodzieńca rozpoczęli poszukiwania.

Skradli samochód i to, co znaleźli

Dzięki wnikliwej pracy i analizie zebranych informacji kryminalni szybko dotarli do mieszkańca powiatu olkuskiego. Podczas przeszukań należących do niego pomieszczeń gospodarczych, policjanci znaleźli częściowo zdemontowanego opla. Nie jest to jedyny łup, na który natrafili na terenie posesji mundurowi. W budynku mieszkalnym ujawnili przedmioty, których kradzież zgłoszono kilka dni wcześniej. Ponadto okazało się, że część odnalezionych łupów pochodzi także z kradzieży, do której doszło w lutym na terenie Wolbromia. 38-latek został zatrzymany.

Na następny dzień policjanci zatrzymali spokrewnionego z mężczyzną 25-latka. Jak się okazało, to właśnie on dokonał kradzieży pojazdu i innych przedmiotów, przy czym dopuścił się tego w warunkach recydywy. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, do których się przyznali. 38-latkowi za paserstwo grozi kara do 2 lat więzienia. Zawierciański sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu 25-latka, który odpowie za kradzież i kradzież z włamaniem.

Pościg za złodziejem zakończony na domowym ogrodzeniu