Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Skrajnie niebezpieczny manewr kierowcy Audi. Sprawą zajmuje się policja

Autor: w dniu 2024-01-23

Kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się kierujący osobowym audi, który na linii podwójnej ciągłej wyprzedzał śmieciarkę i o mało nie doprowadził do czołowego zderzenia z innym pojazdem.

Na skrzynkę "Stop agresji drogowej" wpłynęło nagranie ze skrajnie niebezpiecznego zdarzenia, do którego doszło 4 stycznia na ulicy Knurowskiej w Gliwicach. Kierowca Audi, nie zważając na linię podwójną ciągłą, zaczął wyprzedzać samochód ciężarowy, o mało nie doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka innym pojazdem, co zostało uchwycone przez kamerę umieszczoną w samochodzie nadjeżdżającym z naprzeciwka.

Sprawą nieodpowiedzialnego kierowcy zajmą się teraz policjanci z gliwickiej komendy. Za niestosowanie się do linii podwójnej ciągłej, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i niesygnalizowanie manewry zmiany pasa ruchu może mu grozić – informuje policja – mandat w wysokości nawet 6000 złotych i 19 punktów.

Policjanci kolejny raz apelują o rozsądek i rozwagę podczas poruszania się po drogach. Podkreślają, że brawura i lekceważenie przepisów niejednokrotnie doprowadziły do tragicznych w skutkach zdarzeń.