Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zatrucie czadem w Czechowicach-Dziedzicach

Autor: w dniu 2024-01-23

Do śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla doszło w jednym z domów w Czechowicach-Dziedzicach. To szósta ofiara czadu w tym sezonie grzewczym na terenie województwa śląskiego.

Nieprzytomna kobieta została znaleziona w poniedziałkowy wieczór około 20.20, jak poinformowała bryg. Aneta Gołębiowska – rzeczniczka śląskiej straży pożarnej, w jednym z mieszkań w Czechowicach-Dziedzicach.

Zatrucie czadem w Czechowicach-Dziedzicach

Życie straciła 41-letnia kobieta mieszkająca w budynku wielorodzinnym przy ulicy Narutowicza w Czechowicach-Dziedzicach. Jako pierwszy na miejsce zdarzenia przybył – jak informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej – patrol policji. Wewnątrz łazienki odnaleziono 41-letnią obywatelkę Ukrainy, której życia nie zdołano uratować.

Pomimo wietrzenia mieszkania, gdy strażacy sprawdzili mieszkanie pod kątem obecności czadu, wskazania przyrządów pomiarowych wskazały 250 ppm.

To szósta ofiara czadu na terenie województwa śląskiego w tym sezonie grzewczym.

Pierwszy przypadek śmiertelnego zatrucia czadem w województwie śląskim odnotowano 1 października w Rybnie w powiecie kłobuckim.

Zatrucie czadem. Ośmioletnia dziewczynka trafiła do szpitala [AKTUALIZACJA]

Strażacy niezmiennie apelują o korzystanie z czujek tlenku węgla i przeprowadzanie okresowych przeglądów urządzeń grzewczych. To ważne, ponieważ w wielu przypadkach przyczyną tragedii są niedrożne przewody kominowe.