Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Śląskie Manewry” znów odbędą się w Bytomiu

Autor: w dniu 2023-05-30

Parada pojazdów militarnych, przejażdżki wojskowym sprzętem, pyszna grochówka oraz inne atrakcje dla małych i dużych pasjonatów militariów – czekać będą od piątku, 2 czerwca w Bytomiu Miechowicach. Po raz 18 – ty zorganizowane zostaną "Śląskie Manewry".

Jedna z największych imprez militarnych w Polsce znów zagości w Bytomiu. Wydarzenie odbędzie się w Miechowicach przy ulicy Elektrownia.

Harmonogram Zlotu Pojazdów Militarnych w Bytomiu

Tegoroczny Zlot Pojazdów Militarnych rozpocznie się w piątek, 2 czerwca o godzinie 16:30. Przy ulicy Elektrownia w Bytomiu Miechowicach dostępna będzie strefa gastronomiczna, militarny jarmark i przejażdżki pojazdami wojskowymi.  Najwięcej atrakcji zaplanowano jednak na sobotę i niedzielę. 3 czerwca odbędzie się między innymi parada, która wyruszy o godzinie 11.00 na ulice miasta Bytom, a pojazdy militarne podziwiać będzie można na Placu Sobieskiego od godziny 12:00 do 13:00.

W sobotę strefa gastronomiczna otwarta będzie od godziny 10.00 do 22.00. Na 3 czerwca zaplanowano również występ bytomskiej Górniczej Orkiestry Dętej, a następnie o godzinie 17:00 pojedynek na zlotowej arenie, na którym czołg zmierzy się z samochodami osobowymi. O godzinie 19:00 zobaczyć będzie można pokaz sprawności WZT – 2, pojazdu, który znajduje się w logo tegorocznej edycji. Na zakończenie drugiego dnia o 21:45 odbędzie się "Fireshow" w wykonaniu Teatru Ognia Nam – Tara.

W niedzielę, 4 czerwca o godzinie 9:00 rozpocznie się Piknik Służb Mundurowych. Dwie godziny później będzie miało miejsce rozdanie nagród i ogłoszenie wyników konkursu plastycznego i fotograficznego. Następnie o godzinie 13:00 odbędzie się występ Orkiestry Częstochowa Pipes and Drums. O 14:00 PSP Bytom i OSP Górniki zaprezentują pokaz ratownictwa. Tegoroczny zlot zakończy się o godzinie 17.00.

Szczegóły na plakacie – Radio Piekary patronuje wydarzeniu.