Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Śląskie: śmierć na nieoświetlonym odcinku drogi

Autor: w dniu 2023-08-25

Mężczyzna zginął, potrącony przez samochód. Zdarzenie miało miejsce na nieoświetlonym odcinku drogi. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. 

Do zdarzenia doszło przed północą w Goleszowie w powiecie cieszyńskim. Policjanci wstępnie ustalili, że 53-latek siedzący za kierownicą Peugeota jechał ulicą Ustrońską w kierunku Ustronia. Na nieoświetlonym odcinku drogi potrącił znajdującego się na jezdni 63-latka. Jego życia nie udało się uratować. Wiadomo też, że kierowca osobówki był trzeźwy.

Pieszy zginął pod kołami auta. Policja szuka świadków

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci przeprowadzili, pod nadzorem prokuratora, oględziny i zabezpieczyli ślady niezbędnie do ustalenia szczegółowych okoliczności wypadku. Decyzją prokuratora zarządzona została sekcja zwłok. Policjanci zabezpieczyli również samochód uczestniczący w zdarzeniu.

Fot. KPP Cieszyn

Trwa wyjaśnianie szczegółowych przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Wszystkie osoby, które posiadają informację na temat tego zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie pod numerem telefonu 47 8573 200, 47 8573 255 lub z najbliższą jednostką policji – numer alarmowy 112!

Jazda na hulajnodze zakończyła się tragicznie. Nie żyje mężczyzna

Policjanci apelują o to, by piesi, szczególnie w słabo oświetlonych miejscach, korzystali z elementów odblaskowych, by byli lepiej widoczni dla kierowców. To, jak wygląda z perspektywy kierującego pieszy bez elementów odblaskowych, widać na filmie wideo: