Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Jazda na hulajnodze zakończyła się tragicznie. Nie żyje mężczyzna

Autor: w dniu 2023-06-22

Hulajnoga elektryczna jest bardzo popularnym środkiem transportu. Z tego rozwiązania korzysta coraz więcej osób. Niestety nie brakuje sytuacji, w których użytkownicy doznają urazów, a niektóre przejażdżki kończą się tragicznie. Tak było w tym przypadku. 

Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 15.00 na ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej. Policjanci ustalili dotąd, że 31-latek jechał hulajnogą elektryczną drogą dla rowerów znajdującą się w tym rejonie miasta. Przewrócił się, a jego życia nie zdołano uratować.

Wypadek podczas jazdy na hulajnodze elektrycznej

W trakcie jazdy mężczyzna utracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Niestety pomimo przeprowadzonej reanimacji mieszkańca Bielska-Białej nie zdołano uratować. Świadkowie, na których powołuje się portal bielsko.info, mówią, że użytkownik hulajnogi nie miał kasku. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci. Okoliczności i przyczyny tego wypadku ma wyjaśnić prowadzone śledztwo.

Policja przypomina, że przepisy ruchu drogowego jasno określają zasady korzystania z tego typu urządzeń, a także zawierają szereg praw i obowiązków, do których muszą stosować się zarówno ich użytkownicy, jak i inni uczestnicy ruchu drogowego:

Kierujący hulajnogą elektryczną jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Dodatkowo jest obowiązany korzystać z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, w przypadku gdy brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów. Kierujący może wyjątkowo poruszać się chodnikiem lub drogą dla pieszych, gdy chodnik jest usytuowany wzdłuż jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 30 km/h i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów – z zachowaniem następujących zasad: jazda z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachowanie szczególnej ostrożności, ustępowanie pierwszeństwa pieszemu oraz nieutrudnianie ruchu pieszemu.