Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Śledczy zabezpieczyli kilka milionów sztuk nielegalnych papierosów

Autor: w dniu 2023-10-28

Śląscy i małopolscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, zabezpieczyli blisko 9 mln sztuk nielegalnych papierosów. 

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej, wspierani przez funkcjonariuszy z bliźniaczego wydziału Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzili akcję, w wyniku której zabezpieczyli trzy kontenery wypełnione nielegalnymi papierosami oraz Mercedesa Sprintera, wykorzystywanego do ich transportu.

Nielegalny towar ukryty w kontenerach

Z wcześniejszych ustaleń śledczych wynikało, że do garaży na terenie jednej z dzielnic przemysłowych Dąbrowy Górniczej trafiały hurtowe ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Łącznie w trzech wytypowanych kontenerach garażowych oraz w aucie dostawczym policjanci zabezpieczyli w sumie 9 milionów papierosów bez polskich znaków akcyzy, które miały zostać rozprowadzone wśród odbiorców z całej Polski. Dodatkowo w samochodzie kryminalni znaleźli ponad 60.000 złotych w gotówce.

Wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnych papierosów, naraziłoby Skarb Państwa, jak informują śledczy, na stratę blisko 11 mln zł z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego oraz VAT.

Nielegalne papierosy przejęte w Bytomiu

Policjanci, prowadząc postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Górniczej ustalili właścicieli zabezpieczonych papierosów. Mieszkańcy województwa śląskiego odpowiedzą teraz za posiadanie i transport wyrobów akcyzowych.