Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Słupik: Miejmy nadzieję, że te wszystkie zapowiedzi praworządności, uporządkowania mediów publicznych i stworzenia instytucji na miarę XXI wieku znajdą swoją realizację w praktyce

Autor: w dniu 2023-12-21

Gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary był dr Tomasz Słupik, politolog z Uniwersytetu Śląskiego. W trakcie dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę mówiono między innymi o zmianach w Telewizji Polskiej, wystąpieniu Marka Czyża i nowym Wojewodzie Śląskim.

– Miejmy nadzieję, że te wszystkie zapowiedzi praworządności, uporządkowania mediów publicznych i stworzenia instytucji na miarę XXI wieku znajdą swoją realizację w praktyce. Wracając do drogi prawnej, gdyby to przeprowadzić przez Sejm, Senat można byłoby to w miarę szybkim tempie zrobić, ale prezydent Duda, który – wiemy dobrze – by tę ustawę zawetował – odnosi się do sytuacji, do której doszło wczoraj w związku z telewizją publiczną gość dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary dr Tomasz Słupik, politolog UŚ. – Oby nie było to tylko i wyłącznie zmiana etykietki z TVPiS na TVKO czy szerzej TV Opozycja, bo to będzie działanie w stylu "zamienił stryjek siekierkę na kijek" – dodaje.