Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Jakie priorytety ma nowy Wojewoda Śląski?

Autor: w dniu 2023-12-21

Odwołani wicewojewodowie, powołanie nowych, spotkanie z marszałkiem i szefem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. To plany na początek kadencji nowego Wojewody Śląskiego, Marka Wójcika.

Nowy Wojewoda Śląski Marek Wójcik odebrał wczoraj nominację  w Warszawie, a dziś po raz pierwszy pojawił się w gmachu przy Jagiellońskiej w Katowicach. Jednym z głównych zadań będzie wskazanie miejsca, gdzie funkcjonować będzie Ministerstwo Przemysłu.

– Chciałbym w najbliższym możliwym czasie spotkać się z panią minister Marzeną Czarnecką, minister przemysłu, dlatego, że bardzo istotnym dla nas wszystkich będzie utworzenie Ministerstwa Przemysłu. Tutaj na pewno Urząd Wojewódzki będzie pomocą dla pani minister. Chcielibyśmy, żeby wsparcie dla pani minister było możliwie pełne, po to, żeby wesprzeć panią minister i żeby Ministerstwo Przemysłu na Śląsku mogło szybko rozpocząć swoje działanie – zaznacza wojewoda Wójcik.

Fot. Adam Złotorowicz

Co jest w tym zakresie najważniejsze? Ważne jest zlokalizowanie ministerstwa, proces jego utworzenia oraz zakres działań podejmowanych przez wojewodę w zakresie działalności nowego ministerstwa. W najbliższych dniach chce spotkać się także z Marszałkiem Województwa Śląskiego, Jakubem Chełstowskim i Przewodniczącym Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Kazimierzem Karolczakiem.

-Liczę na to, że współpraca będzie nam się bardzo dobrze układała zarówno z Panem Marszałkiem, jak i z Panem Przewodniczącym. Mam nadzieję, że znajdziemy wspólny język w najważniejszych sprawach dotyczących przyszłości regionu – kwituje wojewoda Wójcik.