Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Groził, że ich pozabija. Autor gróźb został namierzony następnego dnia

Autor: w dniu 2023-12-21

Groził ludziom, że ich pozabija. Jeśli sądził, że zostanie bezkarny i nie da się go namierzyć, to był w błędzie. Niezbędne działania podjęli policjanci, którzy zdołali namierzyć mężczyznę.

W miniony w czwartek, 14 grudnia 2023 roku policjanci z cieszyńskiej prewencji zatrzymali 37-letniego mężczyznę. Okazało się, że ten ma na sumieniu kilka różnych przewinień i nie zdoła już uniknąć odpowiedzialności za to, co zrobił.

Groził w liście, że ich pozabija. Co działo się później?

O sprawie mundurowi z Komisariatu Policji w Strumieniu w powiecie cieszyńskim zostali powiadomieni 13 grudnia przez Ośrodek Pomocy Społecznej, którego pracownicy otrzymali list z groźbami pozbawienia życia. Autor listu groził, że przy nadarzającej się okazji weźmie broń i zabije nie tylko pracowników ośrodka, ale również policjantów.

Mundurowi ze Strumienia potraktowali sprawę priorytetowo i natychmiast podjęli wszelkie możliwe kroki, aby jak najprędzej doprowadzić do ustalenia i zatrzymania sprawcy oraz wyjaśnienia całej sytuacji. Sprawa była realizowana wielotorowo.

Funkcjonariusze przesłuchali świadków oraz sprawdzili wszystkie informacje dotyczące zdarzenia i podejrzewanego o przestępstwa mężczyzny. Policjanci ustalili, że sprawca nie tylko groził policjantom, ale także znęcał się nad swoja matką adresatką gróźb pozbawienia życia była także siostra.

Niedługo cieszył się wolnością

Poszukiwania autora gróźb nie trwały długo. 37-latek został zatrzymany już następnego dnia w Cieszynie. Patrol prewencji zauważył go w rejonie Parku Regera. Mężczyzna podczas zatrzymania nie stawiał oporu, nie miał też przy sobie niebezpiecznych narzędzi. Został doprowadzony do jednostki Policji i przesłuchany. Zgromadzony w tej sprawie przez policjantów materiał oraz zabezpieczone dowody pozwoliły na przedstawienie 37-latkowi pięciu zarzutów związanych z groźbami pozbawienia życia i naruszenia miru domowego. 

W piątek, 15 grudnia 2023 roku zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Cieszynie. Prokurator, mając na względzie ochronę pokrzywdzonych, zwrócił się do Sądu Rejonowego z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. Sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku, wydając postanowienie o dwumiesięcznym areszcie tymczasowym. Jeszcze tego samego dnia 37-latek został osadzony w areszcie śledczym. Za znęcanie się nad członkami rodziny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, z kolei za groźby karalne grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Cieszyn