Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Gańba 1997” dostępna w Empik Go!

Autor: w dniu 2023-12-21

Krwawa opowieść o tym, co stało się 4 grudnia na Nikiszowcu dostępna jest, podobnie jak wcześniejsza odsłona "Gańby", w Empik Go. Chętni mogą zatem sięgnąć po historię, której głównymi bohaterami są redaktor Marcin Kynrih i starszy inspektor Tomasz Zawalny.

Autorski serial kryminalny pod tytułem "Gańba 1997" to opowiedziana w dwudziestu odcinkach historia, w której powstanie zaangażowanych zostało ponad 40 osób – pracownicy i współpracownicy radia, Miejskiego Domu Kultury w Piekarach Śląskich, Kina Zacisze oraz uczestnicy miejscowej sekcji skata. Autorem scenariusza jest redaktor naczelny Rafał Kurowski, zaś narratorem – Dariusz Niebudek.

"Gańba 1997" dostępna w Empik Go!

Radio Piekary rozpoczęło 13 listopada emisję 20-odcinkowego, autorskiego serialu kryminalnego "Gańba 1997", który został w całości wyprodukowany przez piekarską rozgłośnię. W jego powstanie zaangażowało się kilkadziesiąt osób.

– Akcja rozgrywa się w znanych słuchaczom konkretnych miejscach – w śląskich miastach, na ich ulicach, w instytucjach itp. Została ona również częściowo wpisana w autentyczne wydarzenia. Historia zaczyna się 4 grudnia 2022 roku, gdy w trakcie tradycyjnej barbórkowej pobudki w Katowicach-Nikiszowcu zostaje odnalezione ciało serialowego redaktora naczelnego Radia Piekary. W rozwiązanie kryminalnej zagadki, podobnie jak to było w pierwszym sezonie słuchowiska, angażują się redaktor Marcin Kynrih oraz starszy inspektor Tomasz Zawalny. Są mylne tropy, fałszywe oskarżenia, wątpliwe hipotezy, jednak prawdziwych przyczyn tej zbrodni należy szukać w wydarzeniach sprzed ćwierć wieku. Producentem serialu jest Karol Mankiewicz – przybliża kluczowe zagadnienia związane z powstaniem serialu Rafał Kurowski, redaktor naczelny Radia Piekary.

Opisując przebieg prac nad serialem, Kurowski podkreśla, że jednym z najważniejszych zadań do wykonania, oprócz stworzenia historii, było to, aby trafić do użytkowników Empik Go.

– Nagrywając, montując i udźwiękawiając kolejny sezon radiowego serialu kryminalnego Gańba 1997, musiałem zmierzyć się z mnogością postaci, ról, scen dźwiękowych, by stworzyć spójną całość, w której Słuchacz – zarówno ten radiowy, jak i ten sięgający po kolejne odcinki w zaciszu swego domu – mógł poczuć się tak, jakby uczestniczył w tej historii. Gańba 1997 jest drugim sezonem radiowego kryminału, którego pierwszą serię Radio Piekary wyemitowało w lutym tego roku. Niedługo później trafił do zasobów Empik Go – mówi redaktor Kurowski.

"Gańba 1997" dostępna jest w Empik Go od 20 grudnia. Ze szczegółami można zapoznać się w mediach społecznościowych: