Teraz gramy:

Title

Artist
Background

To najstarsza szkoła średnia w Siemianowicach Śląskich. Popularny "Śniadek" czyli I Liceum Ogólnokształcące imienia Jana Śniadeckiego – obchodzi w tym roku stu lecie utworzenia polskiej szkoły.

Kulminacją wydarzeń jubileuszowych ma być uroczysta gala i zjazd absolwentów zaplanowany na pierwsze dni września.

-W piątek, 1 września odbędzie się Gala Jubileuszowa. W sobotę, 2 września zaplanowaliśmy zjazd absolwentów. Będzie jubileuszowa msza święta w kościele Krzyża Świętego, a następnie przemarsz ulicą Śląską z kościoła do szkoły. Tutaj zaczną się główne uroczystości. Absolwenci będą mogli zwiedzić szkołę i zajrzeć na przykład do starych dzienników. Wszystko to potrwa w godzinach od 11.00 do 14.00 – mówi nam Agata Krzysztofik, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Siemianowicach Śląskich.

Dyrekcja szkoły zaprasza w szkolne mury wszystkich absolwentów – najbardziej jednak liczy na obecność tych starszych roczników z lat 50-tych, 60-tych czy 70-tych. Przy tej okazji warto wspomnieć o najstarszej, żyjącej absolwentce I Liceum Ogólnokształcącego w Siemianowicach Śląskich, która liceum kończyła w latach 30-tych.

Radio Piekary jest patronem medialnym roku jubileuszowego I Liceum Ogólnokształcącego w Siemianowicach Śląskich.  

Fot: https://www.facebook.com/sniadeksiemce