Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Sosnowiec będzie stolicą polskiego hokeja

Autor: w dniu 2023-08-03

Sosnowiec w najbliższych miesiącach będzie niekwestionowaną stolicą polskiego hokeja. Na nowym Stadionie Zimowym odbędzie się m.in. turniej prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Po raz pierwszy seniorska reprezentacja Polski zagra na nowym obiekcie w Sosnowcu podczas Turnieju o Puchar Niepodległości, który odbędzie się w dniach 10-12 listopada. Z kolei w lutym Biało-Czerwoni powalczą w turnieju prekwalifikacyjnym do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które w 2026 roku odbędą się we Włoszech. Polacy prekwalifikacje rozpoczną od trzeciej rundy. Reprezentacja Polski zmierzy się z Koreą Południową, Ukrainą i zwycięzcą z drugiej rundy.

Łatwo nie będzie, bo w elicie jest 16 zespołów, a w igrzyskach gra 12 drużyn – tłumaczy Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Trzecią imprezą, która odbędzie się w Sosnowcu będą Mistrzostwa Świata U18 Dywizji IIA Juniorów zaplanowane na kwiecień przyszłego roku.

– Miasto Sosnowiec zbudowało piękny, nowoczesny obiekt. Jestem pod dużym wrażeniem, że samorząd zrealizował taką inwestycję. Wielkie ukłony dla prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego i sosnowieckiej społeczności. Mamy tutaj zaplanowane trzy duże imprezy hokejowe i mam nadzieję, że reprezentacje Polski będą gościły na Stadionie Zimowym wielokrotnie. Od kilku lat nasze relacje z miastem Sosnowiec są bardzo dobre, a teraz ta współpraca będzie jeszcze bardziej owocna. Od otwarcia, obiekt cały czas żyje, co pokazuje, jaki jest głód hokeja w Polsce. Brakuje nam takich lodowisko, dopiero wchodzimy na właściwy poziom. W 2021 roku otworzyliśmy obiekt w Bytomiu, teraz w Sosnowcu i liczymy na to, że w Polsce będą powstawać kolejne nowoczesne i funkcjonalne lodowiska – podkreśla Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Pod wrażeniem nowego obiektu w Sosnowcu jest także Krystian Dziubiński, kapitan hokejowej reprezentacji Polski.

W lipcu byłem gościem campu Hokejowej Szkoły Ziętary i miałem okazję zwiedzić lodowisko w Sosnowcu. To porządny obiekt. W przyszłym roku w lutym zagramy tutaj w prekwalifikacjach do Zimowych Igrzysk Olimpijskich i naszym celem jest wygranie turnieju. Już teraz zapraszam kibiców na mecze. Mamy mocną drużynę, a przyszły rok jest dla nas niesamowicie ważny, bo wystąpimy w maju w Czechach w Mistrzostwach Świata Elity. Latem trenujemy bardzo ciężko, bo w nowym sezonie czekają nas duże wyzwania – mówi reprezentant Polski.

Nowy Zimowy staje się powoli domem dla hokejowych reprezentacji Polski. Jesteśmy z tego faktu dumni i dołożymy wszelkich starań jako gospodarz, aby każde z tych wydarzeń stało na najwyższym poziomie. PZHL to kolejny związek sportowy, z którym współpraca układa się wzorowo – nie kryje dumy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Foto i źródło: UM Sosnowiec