Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Sosnowieckie Wodociągi prowadzą inwestycje

Autor: w dniu 2023-03-16

Sosnowieckie Wodociągi zajmują się realizacją szeregu prac. Ulice Jedności, Kolejowa, Zdrojowa oraz Kukułek to kolejne części miasta, w których przedsiębiorstwo prowadzi inwestycje wodociągowe.

Od kilku miesięcy mieszkańcy rejonu ulic Jedności, Kolejowej oraz Zdrojowej w Sosnowcu mogą obserwować budowę nowej i przebudowę istniejącej sieci wodociągowej.

Inwestycje Sosnowieckich Wodociągów – jakie prace są prowadzone?

Prace obejmują ulicę Jedności (od wysokości budynku nr 5 do wysokości budynku nr 11), ul. Kolejową (od budynku nr 14 do budynku nr 28 wraz z przebudową sieci wzdłuż torów kolejowych), ul. Zdrojową oraz odcinek sieci przy Szkole Podstawowej nr 13. Łączna długość przewidzianej do przebudowy i budowy sieci wraz z przyłączami to prawie 2 km.

Magistrat informuje, że w miejscach, gdzie prowadzono prace wodociągowe w ul. Jedności zostanie odtworzona droga, chodnik z uwzględnieniem zjazdów indywidualnych w ul. Jedności. W ul. Zdrojowej oraz Kolejowej nawierzchnia asfaltowa zostanie odtworzona na całej szerokości jezdni.

ul. Kolejowa po robotach wodociągowych

Wszystkie prace, których wykonawcą jest firma Eurotech z Zabrza, powinny zakończyć się w maju 2023 roku. Koszt 1,8 mln zł.

Budowa sieci wodociągowej w ul. Kukułek

Rejon ulicy Kukułek to w tej chwili, co podkreśla magistrat, najszybciej rozwijająca się cześć miasta. W ślad za nowym budownictwem mieszkaniowym, a także rozwojem firm Sosnowieckie Wodociągi dbają, by z odpowiednim wyprzedzeniem rozwijać sieć. Z tego powodu w rejonie ul. Kukułek (od budynku nr 42A do budynku 48, z uwzględnieniem m. in. budynku nr 50 B oraz w ulicy bocznej, od budynku nr 42J do włączenia do sieci w sąsiedztwie ogródków działkowych przy ul. Kombajnistów) trwa budowa sieci wodociągowej. Co ważne prace w żaden sposób nie będą ingerowały w zakończoną kilka miesięcy temu przebudowę ul. Kukułek.

Łączna długość przewidzianej do budowy sieci wraz z przyłączami to ok 1,3 km. Koszt prac prowadzonych na zlecenie Sosnowieckich Wodociągów przez Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów z Gliwic wyniesie blisko 1,3 mln zł. Koniec planowany jest na lipiec 2023 r.