Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Spiż powraca. Klubowicze czekają na ponowne otwarcie

Autor: w dniu 2023-10-23

Ci, którzy cenili sobie zabawę w Spiżu – jednym z najbardziej rozpoznawalnych klubów w Katowicach, byli niepocieszeni, gdy zapadła decyzja o jego zamknięciu. Teraz jednak mogą już myśleć o tym, że będą mogli powrócić do lubianego lokalu, choć… nie wiadomo kiedy.

Osoby lubiące zabawę przy dźwiękach muzyki klubowej nie byli zadowoleni, gdy okazało się jasne, iż klub Spiż przy ulicy Opolskiej 22 w Katowicach zostanie zamknięty. Impreza pożegnalna pod nazwą "Closing Party" odbyła się 7 stycznia 2022 roku. Przez ten czas opublikowano wiele wiadomości na temat tego, ile osób tęskni za opisywanym miejscem. Sporym zainteresowaniem cieszył się wpis opublikowany w mediach społecznościowych kilka dni temu. Pisano wtedy o "newsie wszechczasów":

"Uwaga uwaga …!!! Pamiętacie te słynne Katowice nocą ze Spiżową Mocą???? Kto już zanucił….
Już w najbliższą niedzielę będziemy mieli dla Was newsa wszechczasów! Wiemy że nas dlugo na mapie Katowic nie bylo, a Wam nas brakowało, ale tak dalej być nie może. Ponownie w najbliższą niedzielę zatrzęsiemy internetem i nie tylko -zgadujcie, udostępniajcie, lajkujcie, zaglądajcie bo tego by się nikt nie spodziewał! No to wszyscy Spiż…." – czytamy w poście opublikowanym kilka dni temu:
Wiadomość rozeszła się w sieci błyskawicznie, zyskując wiele udostępnień i ponad 1300 reakcji internautów, którzy nie ukrywali swojej radości. "Wierzyłem w moc Spiżu i że szybko do nas wróci najlepszy Club na śląsk" – napisał jeden internauta, "Czyżby będzie ponowne otwarcie" – pisał inny użytkownik Facebooka. Klub postanowił w swoich mediach społecznościowych powoli zaczął odsłaniać karty, ale robiąc to tak, by skutecznie budować napięcie, ale wygląda na to, że internauci czekali na kolejne dane:
W końcu, po kilku dniach oczekiwania, pojawiła się informacja szczególnie wyczekiwana przez klubowiczów, choć nadal są oni trzymani w niepewności. W poście opublikowanym w niedzielny wieczór poinformowano, że lokal przy ulicy Opolskiej 22 ma nową właścicielkę, ale nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędzie się "impreza otwarcia". To na razie niespodzianka, a internauci mogą zgadywać. Dla osób, które podadzą właściwą odpowiedź, przewidziano bilety na imprezę otwarcia: